Bilecik’te 5 Noktaya Süt Kuzusu Hizmet ve Emzirme Kabini Kurulacak

Türk Kadınlar Birliği Derneği İstanbul Şubesi ve Afiyet Bakanlığı ortada imzalanan iş birliği protokolü layıkıyla Bilecik’in beş noktasına süt kuzusu bakım ve emzirme kabini kurulacak.

Karı kocaoğlan Belediye Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumu, Başkan Vekili Melek Cıda Subaşı başkanlığında yapıldı. Şeyh Edebali Hars ve Kongre Merkezinde yapılan toplantıda, dört gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. 5393 Dar Şehremaneti Kanunu’nun 75. maddesine istinaden Türk Kadınlar Birliği Derneği İstanbul Şubesi ile üç sene mütemadi kuma bakım projesi iş birliği protokolü yapılması ve protokol yarmak için Belediye Başkan Vekiline izin verilmesi konusunu görüşüldü. Türk Kadınlar Birliği ile Sağlık Bakanlığı ortada imzalanan protokol ile Bilecik’te ilkokul ayrı noktaya süt kuzusu bakım ve emzirme kabinleri konulacak.

Projenin ayrıntıları üzerine bilgi veren Mızrak Subaşı, uygulamanın kadınlar amacıyla iyice olacağını belirterek, şunları söyledi:

“KADINLAR İÇİN SUNTURLU BİR UYGULAMA OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

“Çok heyecanlandığımız bir proje. Türk Kadınlar Birliği bizlere bu konuyu ilettiler. Biliyorsunuz ki bizim ilimizde emzirme ve bebek bakım kabinleri kâin değil. Bu proje kapsamında Türk Kadınlar Birliği, Afiyet Bakanlığı ile tıpkısı protokol imzalamış. Vekâlet, zaruri noktalarda lazım olan kabinleri kuruyor. Belediyemiz ise düz, zindelik ve genel ağ hizmeti realizasyon ediyor. Bilecik’te beş ayrı yasakçı belirledik. Tutkun Münasebet, ahzüita günü kurulan ilişki alanı, merkezde iki bekçi ve bir da Bahçelievler Mahallesi’nde akıllıca aynı noktaya konulacak. Belediyeye başvuran kadınlarımıza ayrımsız deneyli veriyoruz ve bu kart ile buralar kullanılabilecek. Sevimli içeriye girdiğinde içerdeki ekranda onun ismi görünüyor ve içeride geçireceği zamanı gösteren ekran oluyor. 20 zaman kadar ayrımsız yararlanma zamanı olacak kişinin. Bire Bir zamanda içeride bebek bezinin olduğu kısımlar var. Oraya deneyli okutulduğunda ücretsiz çağa bezi ve yaş baş bezi kabilinden malzemeler, bezmatik kısmından verilecek. Biz burada vatandaşlarımızdan hoppadak buralara sahip çıkmalarını istiyoruz. Kullanılacak çaput, mendil kabil malzemeler da Esenlik Bakanlığı ve Türk Kadınlar Birliği işbirliğinde düzenlenen tören düzeni kapsamında karşılanacak.”

Share: