Bilecik’te 294 çarşı ve mahalle bekçisi çıkışlı oldu

Bilecik Polis Güçleri Patika Yetişek Merkezinde (POMEM) mesleksel eğitimlerini mütemmim 294 çarşı ve mahalle bekçisi itmam belgelerini aldı.

Bilecik Polis Meslek Yetişek Merkezinde (POMEM) mesleki eğitimlerini bütünler 294 çarşı ve mahalle bekçisi itmam belgelerini aldı.

Bilecik POMEM’bile düzenlenen tekmil töreninde konuşan Ilbay Bilal Şentürk, bekçilerden anayasanın ve kanunların verdiği yetkileri adaletle şefkatle ve hakkaniyetle kullanmalarını istedi.

Mesleki eğitimlerini bitiren bekçilerin, vatana, millete, devlete esaslı olmasını dileyen Şentürk, “Sizler bir imparatorluğun kurulmuş olduğu, Anadolu topraklarının yurt olması noktasında tarihi anlara şehadet etmiş Bilecik’ten mezun olarak Küçük Asya’nun farklı yerlerinde hizmet edeceksiniz. Bu yönüyle devletimize, milletimize yan gözle bakacak olan, uymazlık vermeye kalkacak olan insanların okkalı rüyası olacaksınız.” diye niteleyerek konuştu.

Şentürk, fariza yapacakları yerlerde inanma ve bitirmiş teşkilatıyla amme çekicilik ve kuruluşlarıyla mahalle muhtarlarıyla koordineli fiilen suçların önlenmesi, suç işleyenlerin yakalanması noktasında bekçilere koskocaman görevler düşeceğini vurgulayarak, “Bu görevleri yaparken birlikte adaletten ve kanunların vermiş olduğu sınırlardan de ayrılmayacak şekilde görev yaparak toplumumuza milletimize nice iyice hizmetler vereceğinize inanıyoruz.” dedi.

Konuşmaların peşi sıra Şentürk ve protokol üyeleri, eğitimlerini başarıyla tamamlayanlara sertifikalarını verdi.

Törene, 2. Jandarma Terbiye Tuğgeneral Komutanı Liva Recep Yalçınkaya, İl Güvenlik Müdürü Ertuğrul Namal, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Utkulu Sandalet, POMEM Müdürü Suat Günbey ve Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir de katıldı.

Share: