Beyaz Zehir Saray: Erdoğan’ın tahıl koridoru çabalarını memnuniyetle karşılıyoruz

Parafin Saray, Ukrayna tahılının çıkarılması içmağara yapıulan müzakerelerden sonuç alınacağını umduklarını, Cumhurbaşkanı Erdoğzaman’ın çabalarını kıvançla karşıladıklarını duyurdu.

Parafin Saray, Ukrayna tahılının çıkarılması için yapıulan müzakerelerden sonuç alınacağını umduklarını, Cumhurbaşkanı Erdoğzaman’ın çabalarını memnuniyetle karşıladıklarını duyurdu.

Parafin Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Ciddi Ä°letişeser Direktörü John Kirby, günlük basın toplantısında ABD’nin dış politikasını değerlendirdi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Türkiye, Ä°ran ve Rusya arasında bugün Ä°ran’bile yapıulan görüşmelerin sorulması üzerine Kirby, “Bu toplantı hakkında yorumu bu ülkelere bırakıyorum. Ajandada ne vardı bilmiyorum. Türkiye, Rusya ve Ukrayna arasında tahıl ihracatına yönelik devam fail görüşmelere önem veriyoruz.” ifadesini kullandı.

Kirby, Ukrayna tahılının uluslararası pazarlara ulaştırılmasıyla ilişkin görüşmelerin sonuç vermesi konusunda umutlu olduklarını belirterek, “Tabiatıyla ki Sayın Erdoğan’ın liderliğini memnuniyetle karşılıyoruz. Başçağ (Joe Biden) birlikte bu konuda kendisine teşekkür etti. Erdoğan, tahılın çıkarılması içmağara müzakere edilmiş bire bir sonuç içmağara çalışıyor.” diye konuştuh.

Rusya’nın istediği zaman Ukrayna tahılına yönelik ambargosunu bitirebileceğkayınbirader kaydeden Kirby, bu konuda yapılacak müzakerelerde Ukrayna’nın birlikte yan olması gerektiğini vurguladı.

Share: