Beşiktaş’tan ayrılan Rıdvan Yılmayan gözyaşlarını tutamadı

Siyah-beyazlılardan ayrılıp İskoç ekibi Rangers’a nakil olan Rıdvan Yılmaz, mübayenet konuşmasında birey anlar yaşadı.

Bahtiyar olduğunu tabir eden Rıdvan Yılmaz, ”Topluluk arkadaşlarımla vedalaştım. Hayalimi gerçekleştiriyorum. Bu kulübe para kazandırıp gitmek üzere bire bir hayalim vardı. Deminden onu gerçekleştirdim. 13 yıldan beri Beşiktaş’ın hem altyapısında hem A takımında bu formayı gururla taşıdım. Gitmek elbette kim üzüyor, insanın süresince gücenmişlik oluyor amma balaban Beşiktaş camiasını Avrupa’dahi bildirme gani şekilde görevlendirmek üzere gittiğimi sistem bilsin.” dedi.

‘Beni çokça mızıka istedi, bura nasipmiş’

Açıklaması esnasında göz yaşlarını tutmakta külfet çekici Rıdvan Yılmaz, şunları kaydetti:

“Bu eşkâl altında her maça çıktığımda, temas idmana, hiçbir zaman kafamda bambaşka topluluk olmadı. Transferler çokça yazıldı çizildi, çok mızıka konuşuldu. Rastgele antlaşma Beşiktaş’ın ağırlığını düşünülerek akım ettim. Frankfurt yazıldı amma Rangers oldu. Son Avrupa Ligi’nde bitiş oynayan iki topluluk beni istedi. Burası nasipmiş. İnşallah orada Beşiktaş’ı ve ülkemi arz dolgunca şekilde entrika edeceğim.

‘Ayrılıklar de sevdaya dahil’

Haddinden Fazla duygusalım. Mızıka arkadaşlarımla konuştum ama çokça fert tıpkısı şekilde konuştum. Yalınç değil 13 yıldan beri buradayım ve demin ayrılıyorum. Emeğe güzeşte herkese teşekkür ediyorum. Başkan bana haddinden fazla destek oldu. Ona Avrupa hayalim olduğunu, Beşiktaş’ın laf olmadığını, Avrupa’bile düdüklemek istediğimi ilettim. Başkan bana atalık, Ceyhun abi dahi ağabeylik yaptı. Benim yolumu açtılar. Hayallerimi gerçekleştirdiler. Para kazandırarak veda ediyorum. Başkanıma ve Ceyhun Kazancı’ya emekleri amacıyla teşekkür ediyorum. Veda Etmek tahakküm oldu. Ayrılıklar de sevdaya dahil.”

Share: