Belediyenin sürücü alımında hücre çoğaltan ilgisiz bölümler

Çankırı Çardaklı Belediyesinin çoban alımından ilgisiz bölümlere meydan verilerek personel gelgel ilanına çıkıldı!

Çankırı Çardaklı Belediye Başkanlığı tarafından 657 sayılı Ihtişam Memurları Kanununa tabi olarak istihdam yapılmak için; “Mahalli İdarelere İlk Sefer Atanacaklara Dayalı Sınav ve Nasıp Yönetmeliği” hükümlerine göre Çoban çekicilik ilanına çıkılmıştır.

Çoban alımı amacıyla belirlenen referans şartlarına baktığımızda, OTOBÜS KAPTANLIĞI, OTOMOTİV TEKNOLOJİSİ, BİLGİ YÖNETİMİ Dolay Lisans programlarının bildirme birkaç birinden sağlanmak şartı aranmıştır.

Güdücü kadrosunda istihdam edilecek bire bir can üzere aranılacak yöre lisans mezuniyeti haliyle Otobüs Kaptanlığı programıdır. Bunun dışında ilanda yer düzlük Otomotiv Teknolojisi ile Hikmet Yönetimi programlarının Şoför alımıyla “ikmal” yönünden on paralık bir ilgisi yoktur.

Şehremaneti şayet referans alanını bollatmak amacıyla bu iki bölümü yazdı ise, bunun yerine seçkin yöre lisans bölümünden meydana gelmek gibi ilana çıkabilirdi. Bunun adına, Otobüs Kaptanlığı programının yanına alakasız iki program yazarak “düşündüğümüz” bir namzet var mesajı verilmesi mantık dışı tıpkısı hisse senedi olmuştur.

Bu ilanın bize şu şekliyle söylediğini özetlersek; “Bizim Hikmet Yönetimi mezunu almayı düşündüğümüz birisi var, bu bölümü aracısız yazamayacağımız yanına iki kısım henüz ekledik.”

Detaylı lafın kısası, Mahalli İdarelere İlk Posta Atanacaklara Dayalı Sınav ve Tayin Yönetmeliği’nin ilişik hükümlerine bakarak Kasaba ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğünce birlikte arama edildikten (?) sonradan Resmi Gazete’dahi yayımlanan bu ilanlarda belediyelerin vazifeli istihdamında art kapıdan dolanmalarına okazyon verilmemeli ve ilgilendiren Çoban kadrosu şartında düzelti için gidilmelidir.

Share: