belediye reisi İstanbul’daki o araziler üzere uyardı: Paranızı çöpe atmayın

İstanbul Büyükçekmece’de küçümseme tatilinde belediyenin sınırlı olmasını okazyon alim dolandırıcılar, imarsız tarla statüsündeki arazileri vatandaşlara satmak için toplumsal medyadan video yayınladı. söz konusu duruma alın Büyükçekmece Şehremini Hasan Akgün vatandaşları uyararak, “Sakın kimse inanmasın, paranızı çöpe atmayın” dedi.

İstanbul Büyükçekmece’de meze boyunca belediyenin sınırlı olmasını punt alim dolandırıcılar, imarsız göl arazilerini feda etmek için harekete geçti. Şahıslar, Eskice bölgesinde 200-300 metrekarelik toprak olarak görünen ve mamure müsaadesiz olan arazileri vatandaşlara kıymak amacıyla toplumsal medya üzerinden videolar yayınladı.

Tatilde tutkun olduğu amacıyla belediyeden vukuf alınamamasını vesile bilici şahıslara karşı Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün uyarılarını yeniledi.

“İMARI VARMIŞ GİBİ REKLAM YAPARAK VATANDAŞI KANDIRIYORLAR”

Büyükçekmece’nin arazilerinin altın olduğuna dikkat çeken Başbuğ Akgün, “Haddinden Fazla açık yeşil alanlara topluluk. Yatay yapılaşması dikkat çekti özellikle pandemi sürecinden sonradan. Bunu vesile alim dolandırıcı takım, imara ilişkin olan yerleri örneğin Büyükçekmece Göl havzasında olan Eskice Çiftliği bölgesi.

Sanki buradaki arsaların imarı varmış kabilinden reklamlar yaparak vatandaşları, ‘akıbet fırsat, serencam arsa kaldı, akıbet toprak’ diye niteleyerek kandırmaya çalışıyorlar. Özellikle ayrıntılı dinlence günlerinde vatandaşın belediyeden istediği bilgiyi alamayacağını düşünerek reklamlar, ilanlar veriyorlar. Zinhar kimesne inanmasın, zinhar paranızı çöpe atmayın. Servet çok nadir ve zer alelhusus bu dönemde” dedi.

“9 GÜNLÜK TATİLDE İLANLAR ÇOĞALDI”

Bu tarz arazilerle ilgili vatandaşların belediyenin İmar Planlama Müdürlüğünden hikmet alması gerektiğini ifade eden Akgün,

“Bilgi almadan Büyükçekmece’nin tek yerinden yer almayın. Hiçbir şekilde tarla almayın. Haddinden Fazla miktarda vatandaşımız kıygın edildi. Biz belediye başkanı sıfatımızla bu konuyu seçkin araç ile dile getiriyorum. 9 günce dinlence zımnında bu reklamlar, ilanların çoğaldığını görünce halka duyuruyorum.

Hep halkımızın hassas olmasını, belediyeden resmi bilgelik almadan hiçbir yere yatırım yapmamasını kaynak ediyorum. Geçen sene gine söylemiştim. ‘Bedava bile olsa almayın’, zira alırsanız vergisi var. Büyükçekmece’de 200, 300 metrekare, 500 metrekare arsa olanaksız. Planlı arsalarda de arsanın minimal ölçüsü 2 bin metrekaredir. İnanmayın, ayyar kâffesi” diyerek konuştu.

Share: