Bekçege yumrukla saldıran şahıs tutuklandı

Kuşadası’nda dün tün meydana gelen kavgayı ayırmak içmağara biber gazı kullanan bekçveli saldıran şahıslar adliyeye irsal edildi. Olayda saldırıyı gerçekleştiren şahıs tutuklandı.

Aydın’ın Kuşadası ilçesine bağlı Davutlar Mahallesi’nde çıiçki kavgada silahlı saldırgan 2 kişferah yaralayarak olay yerinden firar etmişti. Kavgaya tutuşan iki sülale orada görevli polis güçleri ve bekçiler tarafından ayrılmak istendi. Bu sırada biber gazını çıkartıp sıkmak isteyen ayrımsız bekçege kargaşa sırasında ayrımsız vatandaş yumrukla saldırmıştı. Gözaltına alıyemek 3 kişi bugün adli makamlara atıf edildi. Mahkeme tarafından bekçveli yumrukla saldıran ve silahla 2 kişdolgunca yaralayan şüpheli tutuklandı bir kişi ise adli taharri şartıyla erkin bırakıldı.

Olay, Davutlar Mahallesi Aziz Sokak’ta dün tün saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, C.A. ve M.S. arasında henüz mahsus sıfır aynı nedenle tartışma yaşandı. Tartışmadan dolayı rahatsız olan R.Ş., ikiliyi uyarma ederek elan sessiz olmaları üzerine uyarıbirlikte bulundu. Tartışma yaşkilitsiz küreksiz düet bu öğün kendilerine ikazda mevcut R.Ş. ile tartışmaya başladı. Elan sonraları iddiaya göre tüfeğkayınbirader düz R.Ş., temas ateş etti. Çınefes saçmalardan yaralanan A.S. ve F.S., yere yığıldı. Hastaneye kaldırılan F.S.’nin dirimsel tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Ä°hbar üzerine olay yerine çok sayıbirlikte polis güçleri ekibi sevk edildi. Silahlı saldırgan R.Ş., ateş ettiği tüfek ile alay malay gözaltına alındı.

Kavganın büyümesi üzerine biber gazına davranan çarşı ve mahalle bekçisi, kargaşa sırasında Ä°.P. tarafından yumruklu saldırıevet uğradı. Tıpkısı vatandaş tarafından cep telefonu ile o anlar saniye saniye kaydedildi. Sosyal medyada büyük yankı uyandıran olay sonrası harekete geçarz Kuşadası Ä°lçe Güven Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri Ä°.P. ve babası H.P.’yi gözaltına aldı. Savcılık sorgusunun tamamlanmasının ardından adliyeye irsal edilen 3 kişiden R.Ş. ve Ä°.P. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Cet H.P. ise adli kontrol şartıyla erkin bırakıldı.

Share: