Başkan Zorluoğlu’na Paris’te rabıt

Trabzon Büyükşehir Şehremini Uğur Zorluoğlu, Paris61 Trabzon Derneği tarafından düzenlenen dayanışma gecesine katıldı. Hemşehrilerinin gösterişli ilgisiyle karşılanan Başbuğ Zorluoğlu, içtimai sorumluluk projesi çerçevesinde Paris61 Trabzon Derneği ve Almanya’daki vatandaşlar marifetiyle bağışlanan akülü engelli araçlarının şubat ayı içerisinde Trabzon’de dağıtılacağının müjdesini verdi.

Büyükşehir Şehremini Tasavvur Zorluoğlu, Fransa’nın Paris şehrinde bulunan Paris61 Trabzon Derneği eliyle gerçekleştirilen “Hepimiz Bire Bir Engelli Adayıyız” temalı el birliği gecesine katıldı. Başbuğ Zorluoğlu’nun nazik bağ gördüğü etkinliğe; Paris Başkonsolosu Başkomutan Belentepe, Garges-ls-Gonesse Belediye Başkanı Benoit Jimenez, hemşehri derneklerinin başkanları ve çokça sayıda davetli katıldı.

Paris’te bulunan hemşehrileriyle tıpkısı arada olmaktan memnuniyet duyduğunu tamlayan Başkan Zorluoğlu, “Çok manalı benzeri gecede bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Paris61 Trabzon Derneği tarafından bağışlanan 90 nüsha akülü engelli aracını ve Almanya’daki hemşehrilerimizden realizasyon edilen akülü araçları Trabzon’daki gerekseme sahiplerine arz kısa sürede ulaştıracağız. Paris61 Trabzon Dernek Başkanı Avni Bey’e, yönetim kuruluna ve desteğini esirgemeyen tamlık hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Paris61 Trabzon Toplum Örgütü Başkanı Avni Komutan ise Başkan Zorluoğlu’nun davetlerine icabet etmesinden büyük mutluluk duyduklarını belirterek, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile sosyal yük projelerine devam edeceklerini söyledi.

Başbuğ Zorluoğlu, Fransa temasları çerçevesinde Paris Büyükelçisi Şanlı Onaner’i da makamında musahabe ederek namına Trabzonspor forması ihsan etti.

Komutan Zorluoğlu, Din İşleri Türk İslam Birliği Başbuğ Yardımcısı Mustafa Çelebi ile Fransa’üstelik yapımı bitmeme fail Küba Montfermeil Camii inşaatını inceledi. Mavera yandan, Arsıulusal Demokratlar Birliği Paris Bölge Başkanlığını de görüşme eden Zorluoğlu, Avrupa’da canlı Türklerin karşılaştığı sorunları ve talepleri dinledi. – PARİS

Share: