Başbuğ Aksun, Kavakyolu, Keklikkayası ve Ağır Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Mahalle toplantılarına Kavakyolu Yerleşkesi, Kavakyolu, Keklikkayası ve Ağırbaşlı Mahallesi sakinleri ile aynı araya geldi.

Erzincan Belediyesi yoluyla “Mahalleli Soruyor Başkan Cevaplıyor” sloganı ile başlatılan Mahalle toplantıların 22’ncisi Kavakyolu Yerleşkesi, Kavakyolu, Keklikkayası ve Gösterişli Mahallesi sakinlerinin katılımı ile Şehit Nazmi Ermurat İlkokulu toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda daha sonraları 3 yıl içerisinde Erzincan Belediyesi vasıtasıyla yapılan icraat ve planlanan projelerin anlatıldığı tanıtım videosu izlendi.

Kavakyolu Yerleşkesi, Kavakyolu Mahallesi Muhtarı Turabi Baydan, Keklikkayası Mahallesi Muhtarı İnan Dağdeviren ve Paşa Mahallesi Muhtarı Recep Çipo konuşmalarında; Mahallelerinde yapılmasını istedikleri işler karşı isteklerini anlattı.

Belediye Başkanı Bekir Aksun, “Kavakyolu yerleşkemizin çokça değerli sakinleri davetimize icabet ettiğiniz üzere hepinize bitmeyen teşekkürlerimi sunuyorum. Erzincan temas yerleşkesi ile bir bambaşka güzel. Kavakyolu’na önce geldiğimizde yapabileceklerimizi anlattığımızda Cenabıhak razı olsun sizlerde çekinmezlik duydunuz bizlere izin verdiniz. Sizlerin o güvenine müstahak olmak amacıyla elimizden gelenin bildirme iyisini yapmaya çalışıyoruz. Zer hemşerilerim tığ Erzincan’a yapmış olduğumuz yatırımlarla şunu ifade ediyoruz; Evraklara imza atmıyoruz tığ Erzincan’a imza atıyoruz. Projelerimizle Erzincan şimdiye büyüklüğünde 40 almanak problemlerini çözerek geliyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Bekir Aksun’un konuşmasının ardından istifham – yanıt kısmına geçildi. Mahalle halkının rağbet ve sorunlarını dinleyen Başbuğ Aksun, başkan yardımcıları ve birim müdürleri vatandaşların sorularını cevaplandırdılar.

Programın serencam bölümünde ise Kavakyolu Yerleşkesi, Kavakyolu Mahallesi Muhtarı Turabi Baydan, Keklikkayası Mahallesi Muhtarı İnan Dağdeviren ve Kâmil Mahallesi Muhtarı Recep Çipo Belediye Başkanı Bekir Aksun’a onurluk taktim ettiler. – ERZİNCAN

Share: