Baraj gölüne düşen otomobildeki 2 leşker hayatını kaybetti

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde baraj gölüne sakıt otomobildeki 2 asker hayatını kaybetti.

Olay, Adatepe Barajı gölünün yanı sıra bulunan Fındık Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya bakarak, Kırklareli 65’inci Mekanize Piyon Tuğgeneral Komutanlığı’nda memur gedikli Alihan Ördek (29) ile Burakcan Doğan’ın (24) bulunduğu 27 AIK 725 plakalı araba, elan isimsiz tıpkı nedenle Adatepe Barajı’na düştü. Kazayı gören vatandaşlar, hızla olay adına koşarken; 112 Ivedi Servis ve itfaiye ekiplerinden de yardım istedi. Bölgeye, sağlık, bitirmiş, itfaiye aracı ve AFAD ekipleri gönderme edildi.

Bu dakikadan itibaren araçtakileri hareketli fehmetmek için gitgide yarışma başladı. Göle düşen araçtan evvel yerine Burakcan Doğan çıkarıldı. İlk engelleme yapılsa birlikte çabalar bedbaht genci hayata döndürmeye ehliyetli olmadı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı akarsu altı arama kurtarma birimindeki dalgıçlar göle girerek Alihan Badi’i aramaya başladı. Yaklaşık 2 saatlik aramanın peşi sıra Ördek’in donmuş bedenine bile ulaşıldı.

Görüngü durumunda yapılan incelemenin peşi sıra Burakcan Doğan ile Alihan Ördek’in cenazeleri ölü açımı amacıyla Kahramanmaraş Adli Tababet Kurumu’na gönderildi. Doğan ve Badi’in, Fındık Mahallesi nüfusuna mukayyet ve komşu oldukları öğrenildi.

Olayla ilgilendiren sormaca başlatıldı.

Share: