Bankadan aradıklarını söylediler, adına itimat çekip 100 bin lira dolandırdılar

Bankadan aradıklarını söylediler, adına yüreklilik çekip 100 bin teklik dolandırdılar

GİRESUN – Giresun’un Görele ilçesinde tıpkı gönül kendisini telefonla arayanların bankanın alıcı hizmetleri görevlisi sanarak şahsi bilgilerini paylaşınca yerine 100 bin TL güven çekilerek dolandırıldığını ati sürdü.

İlçede ceride dağıtıcılığı yaparak geçimini sağlayan 43 yaşındaki Hasan Özdemir, hesabı bulunan tıpkısı bankadan aranarak kişisel bilgilerini ve bazen amal amacıyla onayı alındıktan sonra adına 100 bin TL emniyet çekildiğini argüman etti.

Buna benzer ayyarlık olaylarını duyduğunu ancak başına geleceğini tek düşünmediğini anlatan Özdemir, “Bankanın müşteri hizmetleri görevlisi olduğunu söyleyerek beni arayan kadın, bazen bankalardan adıma sağlık sigortalarının yapıldığını ve bunun iptali amacıyla görüşmek istediğini söyledi. Ego dahi adıma bu şekilde mamul sigortalar varsa fek edilmesi amacıyla kendisi ile görüştüm. Kâh menü seçeneklerinden muamele yapılmasını istediler. Gönderilen mesajlara gelen diploma kodlarını doğrulattılar. Bu sırada kıvrak uygulamanın da kapatılmamasını istediler. Görüşmeler sonucunda avrat koca sigortaları tahrip ettiğini ve daha çok vadesiz hesaptan kimsenin sigorta bedeli öğrenim edemeyeceğini söylemesi üstüne görüşmeyi sona erdirdik. Elan bilahare vadesiz hesabımdaki paranın azalmış olduğunu görünce vezneci şubesini aradığımda tarafım hesabına mütemmim kredileri çekilerek, itimat tutarlarının K.K. isimli şahsın namına aktarıldığını öğrendim. Banka görevlileri yoluyla tarafıma 2 skor bitiren kredisi anlaşma öncesi bilgelik, formu ve 2 nüsha banka EFT makbuzu ve 1 skor banka öz verildiğinde dolandırılmış olduğumu anladım” dedi.

Hasan Özdemir, olayla ait polise başvurarak şikayette bulunduğunu sözlerine ekledi.

Share: