Bankadan aradıklarını söyledikleri vatandaşı 100 bin liralık dolandırdılar

İlçede gazete dağıtıcılığı yaparak geçimini sağlayıcı 43 yaşındaki Hasan Özdemir, hesabı mevcut benzeri bankadan aranarak kişisel bilgilerini ve bazı amal için onayı alındıktan sonradan namına 100 bin TL güven çekildiğini argüman etti.

ONAY KODLARINI DOĞRULATTILAR

Buna benzer ayyarlık olaylarını duyduğunu ancak başına geleceğini tek düşünmediğini anlatan Özdemir, “Bankanın müşteri hizmetleri görevlisi olduğunu söyleyerek beni arayan kadın, bazı bankalardan adıma sağlık sigortalarının yapıldığını ve bunun iptali amacıyla görüşmek istediğini söyledi. Ego üstelik adıma bu şekilde mamul sigortalar varsa tağyir edilmesi üzere kendisi ile görüştüm. Bazı yemek listesi seçeneklerinden işlem yapılmasını istediler. Gönderilen mesajlara mevrut icazet kodlarını doğrulattılar. Bu tam duraksız uygulamanın da kapatılmamasını istediler” dedi.

BANKAYI ARAYINCA ŞOKE OLDU

Açıklamasının devamında “Görüşmeler sonucunda karı şahıs sigortaları halel ettiğini ve artık vadesiz hesaptan kimsenin sigorta bedeli tahsil edemeyeceğini söylemesi üzerine görüşmeyi sona erdirdik” diyen Özdemir şöyle devam etti: “Henüz sonra vadesiz hesabımdaki paranın azalmış olduğunu görünce banka şubesini aradığımda tarafım hesabına bitiren kredileri çekilerek, güven tutarlarının K.K. isimli şahsın adına aktarıldığını öğrendim. Vezneci görevlileri marifetiyle tarafıma 2 sayı mütemmim kredisi sözleşme öncesi bilgelik, formu ve 2 skor vezneci EFT makbuzu ve 1 skor vezneci hesap özeti verildiğinde dolandırılmış olduğumu anladım.”

Hasan Özdemir, olayla ilgilendiren polise başvurarak şikayette bulunduğunu sözlerine ekledi.

Share: