Baltalimanı Biyolojik Atılmış Su Arıtma Tesisi Açıldı. İmamoğlu: Aynı Rakibimiz Var, ‘150 Günde 150 Soruşturma’ Hedefiyle Hareket Ediyor

Bilgelik: FAHRETTİN ÖZTÜRK – Alıcı: ELEZER KARAKULOĞLU

İstanbul Büyükşehir Şehremaneti (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye’nin sunu şişman arıtma tesislerinden Baltalimanı Dirim Bilimsel Atılmış Su Tasfiye Tesisinin açılışını yaptı. İmamoğlu, “Temas türlü hukuksuzluğu yapmaya hazır tıpkısı rakibimiz var bizim. Örneğin biz ‘150 günde 150 proje’ diye niteleyerek canla, başla çalışmalar yapıyoruz. Amma rakibimiz itinalı benzeri çalışmayla ‘150 günde, 150 anket’ hedefiyle debi ediyor” dedi. İmamoğlu, “İşi gücü bıraktılar, aleyhimize inceleme, soruşturma, dava üzere tıpkı sürü madde yapım ediyorlar. Amma ahali dilinde bildiğimiz kabilinden kül aynı basak altı imalat onu söyleyeyim. Ankara’de, benzeri yerlerde elan yerini tespit edemediğimiz, zira ruhsatlı değil. ‘İmamoğlu’na anket imalathanesi’ kurdular. ve böyle benzeri mekanlarında geceli gündüzlü çalışıyorlar. Dediğim kadar ümran mevzuatına uymaz tıpkı yapı olduğunun farkındayız. Zira yerini elan tayin edemedik. Sekans üretime geçtiklerini da görüyorum. Düpedüz çıktı neyi dava ediyorlar, neyi soruşturuyorlar düpedüz ben ve arkadaşlarım artık strateji edemiyoruz. Hızlarına yetişemiyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye’nin en şişman arıtma tesislerinden Baltalimanı Biyolojik Atılan Su Tasfiye Tesisi, 150 günde 150 proje kapsamında yıpranmamış yılın önce gününde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla açıldı. Açım törenine CHP Umumi Komutan Yardımcıları Fahri Adıgüzel ile Seyit Torun, CHP saylav Gökan Yiğit, İSKİ Umumi Müdürü Şafak Başa, İBB İYİ Tümen Ekip Başkanvekili İbrahim Özkan, Sarıyer Belediye Reisi Şükrü Gailesiz, Beylikdüzü Belediye Reisi Mehmet Gaye Kötürüm, Şişli Şehremini Muammer Keder, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Küçükçekmece Şehremini Eksiksizlik Çebi, eski İBB Başkanı Nurettin Sözen ile çok sayıda vatandaş katıldı.

TÜRKİYE’NİN BILDIRME BALABAN ARITMA TESİSLERİNDEN BİRİ OLACAK

Haziran 2019’da yüzde 21 fiziksel ongunluk oranıyla teslim alınan Baltalimanı Dirim Bilimsel Atılan Su Arıtma Tesisi inşaatı tamamlandı. Çabucak dolay tasfiye hizmeti veren kâin tesise ek yerine yapılan teknolojik yatırım, Türkiye’nin yeryüzü büyük arıtma tesislerinden biri olacak. Beşiktaş, Beyoğlu, Eyüpsultan, Kağıthane, Sarıyer ve Şişli ilçelerindeki 2,4 milyon nüfusa hizmet verecek proje, günde 600 bin metreküp atık suyu dirim bilimsel arıtacak. Seçme yıl, İstanbul Boğazı’na cari 70 bin ton çamur arıtılacak. Tasfiye tesisinin devreye girmesiyle, İstanbul’daki dirim bilimsel ve istikbal dirim bilimsel arıtma seviyesi yüzdelik 58’e ulaşacak.

ÜRETİLECEK BİYOGAZLA TESİSİN ENERJİ İHTİYACININ YÜZDELIK 60’I KARŞILANACAK

Tesisin 6 çürütme tankı, Türkiye’bile ilk kez meri 42 metre yüksekliğinde ve 25 metre çapında yumurta kesitli betonarme olarak düz yazı edildi. Çürütme tankları ile tesiste günde 44 bin Nm3 biyogaz üretilecek. Üretilecek biyogazdan elde edilen elektrik ile tesisin mecmu erke ihtiyacının yüzdelik 60’ı karşılanacak. Baltalimanı İleri Biyolojik Arıtma Tesisi, 150 günde 150 proje kapsamında 1.9 milyar lira harcanarak bitirildi.

“2023’TE İSTANBUL’UMUZUN DÖRT BİR YANINA HİZMETLER TAŞIDIK”

Açılışta konuşan Ekrem İmamoğlu, şunları söyledi:

“Sizlerle bu iyicene anı varagelmek benim için büyük benzeri bahtiyarlık, alım. Çünkü bakir aynı yılın geçmiş gününde benzeri aradayız. Sabık yıl bile bakir yılın ilk haset ayrımsız küşat yapmıştık. Bu yıl da yapıyoruz. ve bu yılın çok özel tıpkısı tarafı var. Cumhuriyetimizin 100. yılı. Nedeniyle, yıla kuşkusuz başlamışsak anca gideriz anlayışıyla seçme zamanki kadar en üst performansla yılımıza fiilen başlamanın, yaptığımız güzelce bire bir işin açılışını milletimizle paylaşmanın doğruca gururunu yaşıyoruz kat arkadaşlarımla.

Elbette kim 100. yılın, yani 100 yaşına girdiğimiz bu manidar günün herkese sene itibariyle afiyet, bahtiyarlık, sağlık, başarı getirmesini diliyorum. Vatandaşın değerinin bilindiği, emeğinin hakkını alabildiği adaletli bire bir ülkede birçok birçok nice yıllara ulaşmamızı diliyorum. Geçtiğimiz yıl çokça artağan tıpkı sene geçti gerçekte. İstanbul Büyükşehir Belediyesi hesabına. Özellikle son dönemdeki finalini yapmaya akilane gittiğimiz 150 günde 150 projeyle özetlediğimiz hizmet maratonu içerisinde, İstanbul’umuzun ciharıyek yanına hizmetler taşıdık. Çok ayrımlı sorunlara analizör ürettik. Çok ayrımlı ihtiyaçları arkadaşlarımla alay malay karşılamanın gururunu yaşadık.

İNSANINI AĞRI FAIL VE İNSANINA ÇÖZÜM ÜRETEN ANLAYIŞ: Bizden geçmiş bu konuda on paralık fark edilmemiş evet birlikte on paralık önemsenmemiş alanlarda çok korkulu amal ürettik. Çocuklarımıza yetiştirme yurdu üretmeye bitmeme ediyoruz. On Paralık verilmemişken imdi 75 bin gence, darülfünun öğrencisine burs veriyoruz. Tek yokken, akim öğrenci ağırlayabilecek kapasitesi varken şu dakika 3bin seneye 5 bini aşan akak kapasitesine cemaat oluyoruz. Dolayısıyla bütün bu hiç ellenmemiş ya üstelik tek ilgilenmemiş hususlara önem vermenin haddizatında arkasında yatan bire bir asıl var. İnsanını balki fail ve insanına çözüm üreten iş. Söz Gelişi hızlı hızlı yanı başımızdaki Baltalimanı’nı Yaşam Vadisi şeklinde, ilk etabı 100 bin metrekare olan alışılmadık bire bir yeşil alanı, boğazdan başlayarak içe makul devam edecek benzeri biçimde İstanbullulara kazandırıyoruz. Gerçekte İstanbul Büyükşehir Belediyesi gözetiminde akıbet yıllarda vadiler çokça kullanıldı amma elbette? Hangi yazık ki inşaat alanına dönüştürerek, ranta dönüştürerek. Amma tığ pencereden bakmadık ve yaşam vadilerini İstanbulluların soluk alacakları, çağ koridorlarına dönüştürmenin korkulu çabası içerisindeyiz. Aslında burada hayatı güzelleştirip, kolaylaştırıyoruz.

HİÇBİR İŞE RANT VE ÇIKAR AMAÇLI YAKLAŞMIYORUZ: Şurası ifade edeyim; tek işe rant ve menfaat gayeli yaklaşmıyoruz. Halkın parasını, umum üzere harcarken, araya bambaşka ellerin girmesine katiyen ve katiyen müsaade vermiyoruz. Bizim bütçemiz tabiri caizse el değmeden, sağlıklı koşullarda hazırlanıp kullanılıyor. Bütçe, yöneticiye sevimli edilen paradır. Vatandaşımızın helal parasıdır. söz konusu hayat olunca, işte tığ orada cemi orada kişiydi, aileydi, dernekti, vakıftı, siyasal partiydi tanımayız. Halkın emanetine gözümüzün nuru kadar bakarız. Bu sebeple diyoruz ki, ‘Bizim bütçemiz haddinden fazla daha bereketlidir.’ 4 yılda neredeyse kendi dönemlerinin tamamında üretilmiş işlerle yarışacak düzeyde iş üretmemizin telaşı sardı bugünün karşımızdaki İstanbul’un muhalefeti. Türkiye’nin bugünkü iktidarı olsa bile mail zamanda Türkiye’nin esas muhalefeti birlikte olamayacak siyasi partisine.

RAKİBİMİZ ÖZENLİ BİR ÇALIŞMAYLA ‘150 GÜNDE, 150 SORMACA’ HEDEFİYLE AKINTI EDİYOR: Onun üzere zamana cebin yarışıyoruz. Değme zaman bakir bir icraat ve yıpranmamış tıpkısı hal üretiyoruz. Biz, zamana karşı yarışıyoruz amma nedense bizimle sonsuz eksantrik tür rekabet eden bire bir rakibimiz var. Fakat bu rekabet anca kurallara akla yatkın değil. Mertçe, centilmence bir rekabet değil. Oyunun kurallarını sonsuz muhavvil benzeri rakiplik. Kabul Etmek üzere temas cins kötülüğü yapmaktan kafasız durmayacak tıpkısı zihniyet. Her soy hukuksuzluğu yapmaya hazır bire bir rakibimiz var bizim. Söz Gelişi tığ ‘150 günde 150 proje’ diyerek canla, başla icraat yapıyoruz. Amma rakibimiz itinalı benzeri çalışmayla ‘150 günde, 150 anket’ hedefiyle hareket ediyor.

‘İMAMOĞLU’NA ANKET İMALATHANESİ’ KURDULAR: Yaptıkları soruşturmalara bakışları ‘Biri tutmazsa acep öbüründe tutturabilir miyiz?’ İşi gücü bıraktılar, aleyhimize inceleme, anket, sevgili gibi benzeri sürü şey yapım ediyorlar. Amma ahali dilinde bildiğimiz üzere tüm bir basak şeş imalat onu söyleyeyim. Ankara’birlikte, benzeri yerlerde elan yerini tayin edemediğimiz, çünkü ruhsatlı değil. ‘İmamoğlu’na sormaca imalathanesi’ kurdular. ve hakeza bire bir mekanlarında dursuz duraksız çalışıyorlar. Dediğim kadar ümran mevzuatına aykırı bir bina olduğunun farkındayız. Çünkü yerini elan tayin edemedik. Sekans üretime geçtiklerini üstelik görüyorum. Türkçesi bundan sonra neyi dava ediyorlar, neyi soruşturuyorlar düpedüz ben ve arkadaşlarım daha çok izleme edemiyoruz. Hızlarına yetişemiyoruz.

TOPRAKLARI DEĞİL, GÖNÜLLERİ FETHETMEYE YÖNELİK BİR PRENSİBE SAHİP OLAN FATİH ŞEHRIYÂR MEHMET, ÇOKÇA HUSUSI BİR PADİŞAHTI: Serencam namına, Fatih Melik Mehmet Han’ın portresini İstanbul’a, Türkiye’ye kazandırdık diyerek ayrımsız soruşturma daha başlattılar. Tanrı us düşünüm versin. Kaldı ki elan önce valiliğe yapılan şikayet üzerine, valiliğin yaptığı araştırmada usçu bir yaklaşımla, ‘Böyle bir soruşturma mı olur’ deyip ‘soruşturmaya ister yoktur’ kararı almalarına karşın bu us dışı, merdiven şeş, ‘İmamoğlu’nun anket imalathanesi’nin temel sorumlusu, DOĞRU Tümen militanı olan başmüfettişin başında olduğu benzeri soruşturmayla, aynı portreyi anket sürecini başlatma becerisini ortaya koydular. Yani Fatih Odalik Mehmet’in kim olduğuna baksalar haddizatında böyle girişimleri yapmazlar. Toprakları değil, gönülleri fethetmeye müteveccih tıpkı prensibe cemaat olan Fatih Odalik Mehmet, çok hususi aynı padişahtı. Az Buçuk ondan öğüt alsalar, feyz alsalar zaman bu yaptıkları işleri yapmazlardı.

İSTANBULLUNUN GÖNLÜNÜ FETHEDECEK HANGI GÜÇLERİ VAR NE CESARETLERİ VAR: Eğer İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni fethetmeye niyetiniz var ise önceki İstanbul halkının gönlünü fethedeceksiniz, gönlünü. Ama İstanbullunun gönlünü fethedecek hangi güçleri var ne cesaretleri var ne bile yetenekleri var onu söyleyeyim. Açtığınız herhangi bir anket ile yalnız 16 milyon İstanbullunun değil, 85 milyon milletimizin gönlünden fersah fersah uzaklaşıyorsunuz. Türkçesi yaptığınız seçkin kalem kasten faul, hıyanet girişimi, gıcırı bükme baskılar, belden adi saldırılar, 85 milyon insanımızın gönlünden sizi uzaklaştır. Uyarıyorum, kendinize elkızı, aklınızı başınıza cebin, milletle inatlaşmayı mutlaka bırakın.

HANGI YAPSALAR YAPSINLAR İCRAATIMIZIN HIZINA YETİŞEMEYECEKLER: 150 günde 150 anket açanlar, ne yapsalar yapsınlar icraatımızın hızına yetişemeyecekler sizlere söz veriyorum. İSKİ Teber Limanı Dirim Bilimsel Atılan Su Tasfiye Tesisi, bu 150 günde hayata geçirdiğimiz 188. proje. Bugün Sarıyer Belediyemizin sınırlarındayız erte Şişli ve Beşiktaş belediyelerimizin sınırlarında, Kabataş-Mecidiyeköy- Mahmutbey yer altı treni hattının, Soğan Çiçeği-Nasip kısmını, Mecidiyeköy’den Soğan Çiçeği’ya ve Şans’a erişecek olan kısmını bilcümle alay malay açacağız. Şimdiden halkımıza, milletimize leziz iyi olsun.

6 OCAK’TA DUDULLU-BOSTANCI METRO HATTIMIZI İSTANBULLULARIN HİZMETİNE HEP BİRLİKTE AÇACAĞIZ: 6 Ocak’ta 150 günde 150 projenin yeryüzü mefret duraklarından birisi olacak olan Dudullu-Bostancı yer altı treni hattımızı, yaklaşık 15 kilometrelik yer altı treni hattını İstanbulluların hizmetine hep alay malay açacağız. ve orada Türkiye’mizin bu sene ne kadar güzelce işler yapacağının başlangıcı olacak olan hissini vereceği inşallah ilkin Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu tutmak üzere 6’lı masanın bütün liderlerini birlikte nida edeceğimiz tıpkısı buluşmayı bütün gelişigüzel İstanbul’da başaracağız. Bir Anda arkasından bakir projelerimizle da yolumuza bitmeme ediyoruz. Göreceksiniz elan geçmiş şubat, mart diyordum ama ben arkadaşlarımla oturduk konuştuk. Dedim kim ‘hazır bunların başı dönmeye başladı, kadın bunların aklını başından alalım’ dedim. ve biz anında Dudullu-Bostancı metro hattımızdan sonradan süresince İSKİ de var, İETT birlikte var, ayrıksı kuruluşlarımız birlikte var, kullanılmamış temel atmalarla, yeni açılışlarla hoppadak seçime kadar, seçime değince onların aklı karışır, evcil intihap değil, önümüzdeki umumi seçime büyüklüğünde hangi tarihe büyüklüğünde koyarsanız koyun, 150 sunum daha proje İstanbul’un hizmetine açacağız göreceksiniz. Biz, işimizle anılacağız, hisse senedi yapacağız. Siz kötülüklerinizle, davalarınızla, soruşturmalarınızla anılacaksınız.

2 SENEDE YÜZDE 20’SİNİ BİTİRMİŞLERDİ, 3 BUÇUK SENEDE YÜZDELIK 80’İNİ BİTİRDİK: Şurası rapor edeyim, devlette devamlılık, devlette, insanların insana hizmet ettiği ama insanların kapalı olduğu siyasal partiye evet dahi tıpkısı anlayışa devriye ettiği değil, insana ve insanlığa bakım ettiği, insana fark etmeksizin hizmet ika anlayışına erbap olduğu, devletin yöneticilerinin temas hangi olursa olsun amma bugüne, ama yarına bir iki geçmiş başkanımızın anlatım ettiği üzere sürdürülebilirlik kavramıyla bakım ettiği benzeri süreci, o celal insanı ahlakını yine zinde bire bir biçimde daha de vizyoner aynı şekilde ortaya koymanın gayreti içerisindeyiz. Söz Gelişi bu proje evvel etapta burada o yılların mehabetli teknolojisi adına 90 yılında temeli atıldı, yani çok eşsiz başkanımız sayın Nurettin Sözen döneminde atıldı. Ama 97 yılında açıldı. Dolayısıyla biz dahi başlanmış benzeri projeyi devraldık. Tamam, 2 senede yüzdelik 20’sini bitirmişlerdi. Tığ aldık. Kestirmece üç senede, hakir senede yüzdelik 80’ini bile yaparak hem birlikte bütün zorluklara karşın, prospektüs zorluklarından tutun bile bir nice zorluğa karşın, güven borçlanma gibi bir nice imkandan idraksiz tutulmamıza karşın, devletimizin bu nev tesislere imkan sunduğu kurumlarından bire bir kuruş dahi alamamasına rağmen bitirip doğrulama etmenin gururunu yaşıyoruz.

BU MEMLEKET 200 SENEDİR CUMHURİYET MÜCADELESİ VERİYOR: Tamam biz hangi yapacağız? Dönüp yapılan işlere, hizmetlere teşekkür edeceğiz. Şu iddiayı mı yapacağız? ‘Ya gerçekte biliyor musunuz İstanbul’dahi hiç arıtma tesisi yoktu’ derdi bugünkü Türkiye’yi anlatan us. Hani diyor ya ‘Erzurum’birlikte hava meydanı yoktu bilmem nerede şu yoktu bu yoktu, soğutucu namevcut’ falanca. Hani o us gibi. ya bu yurt 200 senedir Cumhuriyet Altını mücadelesi veriyor, 200 senedir. Yani özgürlük, el erki mücadelesi veriyor. 1923’te o başarıyı elde etti deminden onu geliştirmekle sorumluyuz. Süreklilik esastır. O bakımdan bugün geçmişe dönük hep arkadaşlarıma yürekten teşekkürname ediyorum. İstanbul Boğazı’na 70 bin titrem çökelge akışına son veren bir proses bu. Tamam onların 2 yılda yüzde 20 başarabildikleri, bizim 3 buçuk yılda yüzdelik 80’i yakalayabildiğimiz başarı nereden geliyor? İsrafı ortadan kaldırdık, tasarrufu önceledik, rasyonalist işlemler yaptık.

AYRIMCILIK OLMADIĞINI BILCÜMLE İSTANBUL’A GÖSTERİYORUZ: Bire Bir bölgeye hizmet fail, bura ve temelini atıp elan de büyüteceğimiz, elan bile güncelleyeceğimiz Yenikapı Atılan Tasfiye Tesisimiz sebebiyle gerekseme olmadığına değişmeyen verdiğimiz Silahtarağa’evet başlasaydık bugün burası birlikte bitmezdi. ve yanlış bir gelişim yapmış olurduk. Evet Silahtarağa’bile ne yaptık? Koy kıyısında gidin görün orayı üstelik gezdireceğiz sizlere canan başkanlarım, altın dostlar 250 bin metrekarelik arıtma tesisi kuracakları yerde biblo gibi acun güzeli benzeri park alanını bitirdik. Yeşil alanı bitirdik. Zımnında İstanbul’a umumi ve bütüncül bakışın, devamlılığın ve sürdürülebilirliğin asıl olduğu tıpkı tatlılıkla, aklın ve bilimin kanıt olduğu tıpkısı anlayışla hareket ediyoruz. Bugün ‘Sarıyer’deyiz, tığ ilk kez tanıştık’ dedi. Ayrımcılık olmadığını hep İstanbul’a gösteriyoruz. Ne ilçede olursa olsun, bir iki önceki Silahtarağa’dan bahsettim. Örneğin oradaki iki Doğru Partili belediye başkanı bile ‘Bunun burada olması yanlıştır’ diyerek bana odalarında söylediler. Sonradan çıkıp milletin huzurunda söyleyemediler ama olsun. Yani ego onların sözünü dinledim. Olur bereketli mi yaptım, ferah yaptım.

39 İLÇEYE HİZMET ETTİK: Onlara dahi hizmet ettik ettik. 39 ilçeye hizmet ettik. Sarıyer’deyiz. Cendere’dahi haddinden fazla domuzuna benzeri konuşma alanını hizmete açtık. Yani bugün gelişigüzel yerindeyiz diyebilirim Sarıyer’in. Baltalimanı’ndaki yeşil alanda 300 bin metrekarelik Büyüklere Fidanlığının inkılap hikayesini başlattık. Ev fünikülerini bitirdik. İstanbul’un her yerinde olduğu kabil Sarıyer’dahi da forslu enfrastrüktür çalışmaları yaptık. Hele İSKİ aracılığıyla ve bunun kabilinden bir nice daha çalışmamız sürüyor. Tapu sorunlarını çözdük, birçok yıllık ülkü. Site ormanını açtık. Tıpkısı milyon metrekarelik Atatürk Şehir Ormanı. evet amade buraya geldim deyip şuradan ilkokul zaman gidin lütfen görün. Biraz yürüyüş yapın. Stresiniz geçecek. Pir bire bir kentte yaşadığınızı hissedeceksiniz.

VAKTİ GELMİŞ BİR DEĞİŞİMİN UĞRUNDA HİÇBİR DOKUNAKLI DURAMAZ: Kentsel dönüşüme önem veriyoruz. Müstacelen yanı başında Karanfilköy’de yıkımlara başladık. Kaynak Mahallesi’nde, Hisarüstü Mahallesi’nde işin sonucuna geldik. Geçenlerde insanlarımızı mutlu etmenin gururunu yaşayacağız. Cumhuriyetimizin 100. yılında hürriyet, müsavat, doğruluk, ideallerini tamam hayata etmek için çalışacağız. Cumhuriyeti, demokrasiyle artık refahla taçlandırmak amacıyla haddinden fazla çalışacağız. Baskı günlerden geçiyoruz işimiz mahdut değil. Amma vakti gelmiş ayrımsız değişimin önünde hiçbir ağir duramaz değerli rüfeka. Hiçbir güç. Gücünü, halkın vicdanından alıyorsa o değiş, milletin azim ve kararının sonucuysa on paralık kimesne o değişimin uğrunda duramaz. Yakında vatandaşımızın arasına girdiğimde olur üzgünler, peki alınganlık gösterdiler, kırıldılar, adaletsizlik konusunda çok üzgünler amma hem dualarını hem dahi desteklerini hem da umutlarını sunu yüksekte tutuyorlar. Onun üzere göreceksiniz hem bu değiş olacak hem bile bu ölçü mücadelesini bilcümle alay malay kazanacağız.

1923 HADDINDEN FAZLA GÜZELDİ AMMA 2023 GÖRECEKSİNİZ HADDINDEN FAZLA AMMA ÇOKÇA HENÜZ GÜZELCE OLACAK: Bazen kelimeleri önümüzdeki dönemimizde on paralık unutmayın. İsraftan ırak bir şehir ve ululuk, tasarrufu yapan bir şehir, bereketi mübarek bütçesi olan ayrımsız memleket, valör mücadelelerine gerek kalmayan, adalet, hukuk adaletin önde durduğu bir memleket, Cumhuriyetin demokrasiyle taçlandığı aynı şehir, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden revan bire bir şehir. Hep birlikte haddinden fazla umutluyuz, çokça cesaretliyiz. İnanıyorum ki 1923 çokça güzeldi ama 2023 göreceksiniz çokça amma çokça henüz güzel olacak.”

FAHRI ADIGÜZEL: “AKLINIZDAN BİLE GEÇİRMEYİN”

CHP Genel Komutan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, kurdele kesiminde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Ekrem Başkanımızın ‘adil ve yeşil İstanbul’ vizyonuna makul ayrımsız tesisi zaman burada açıyoruz. Şöyle hızlıca hafızanızı tazelersem; 31 Mart 2019’üstelik İstanbul’u kazandığımızda, evvel ‘Kazanamadılar’ dediler. Kazandığımızı yine ispatladık. ‘Yönetemezler’ dediler. Hangi kadar iyi yönettiğimizi gösterdik. Ki, 150 günde 180 kesir projeyle onları çıldırttığımızı gördük. Demincek dahi apayrı aynı noktaya geçtiler. Soruşturmalarla aslında doğaya, insana, tarihe saygısı olmayanlar, çevreye saygısı olmayanlar gösteriyorlar ki; milli iradeye da saygıları namevcut. ‘Tığ kaplamak üzere seçme şeyi yaparız’ diyebilecek büyüklüğünde dokunaklı aynı tatlılıkla karşı karşıyayız. Amma tığ da buradan, İstanbul’dan diyoruz ki; ‘Aklınızdan da geçirmeyin.’ İstanbul kararını verdi. Uray Başkanını, 31 Mart’ta ve 23 Haziran’birlikte iki posta seçti. ‘Bugün o aktarılma yediğiniz tokatlardan çokça daha nazik bir tokat yersiniz’ diyoruz. Bu yıl, bizim galebe yılımız olacak zer rüfeka ve emniyetli olun anca tıpkı kazanacağız kim Ulus İttifakı adına; İstanbul’birlikte olduğu kabil Türkiye’nin özge belediyelerinde olduğu kabilinden, hiç kimse kaybetmeyecek. Herkesin kazandığı benzeri zaferi bilcümle birlikte başaracağız.”

SEYİT TORUN: “SEÇKIN SOY BASKIYA KARŞIN YOLUNA DEVAM EDİYOR”

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Seyit Torun bile şöyle konuştu:

“İBB ve Ekrem İmamoğlu durmuyor ve dakikasında için bitmeme ediyor. Rastgele şeye karşın, rastgele tür ön kesmeye, engellemeye, baskıya, tehdide, hukuksuzluğa karşın yoluna devam ediyor. Hiçbir kamu kaynağının namına sağlanmamasına karşın, kaynaklarını akilane yerde kullanarak, tutumsuzluk etmeden, 16 milyon İstanbullunun hakkını 16 milyon İstanbulluya vererek, hizmetlerine bitmeme ediyor, bitmeme edecekler. Ocakla mayıs beyninde dahi en bir iki 150 açılışa şahit olacağız. İstanbul’un temas köşesinde, 39 ilçesinde, tek ilçeyi birlikte ayırt etmeden, dışlamadan sorunları teker teker çözüyorlar. Yani tıkır tıkır çalışıyorlar, tekerlek teker üstelik sorunları çözüyorlar. ve İstanbul halkı mutlu. Hepimiz mutluyuz. İyi kim varsın Ekrem Başkan.”

Share: