Balığı tokatla sersemletip kuyruğundan yakaladı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde kıyıya benzeyen Akdeniz zarganasını, köpekbalığı diye çokça sayıda tatilce endişe içerisinde kıyıya imdi. Benzeri tatilci ise tokat atarak sersemlettiği balığı kuyruğundan yakaladı. Yeniden Marmaris’te 1,5 kamer evvel tıpkı kişinin tırmıkla saldırdığı bahir canlısının Akdeniz zarganası olduğu belirlenmişti.

Marmaris’e 21 kilometre mesafedeki Turunç Mahallesi’nde evcil ve ecnebi turistler yüzerken kıyıya büyüklüğünde mevrut Akdeniz zarganası, köpekbalığı zannedilerek endişeye sebep oldu. Tatilcilerin balaban kısmı ürkü zarfında denizden çıkarken, tıpkı güç ise çevresinde yüzen bahir canlısına tokat attı. Tatilci, darbe ile sersemlettiği balığı kuyruğundan yakalarken, o anlar kıyıdakiler marifetiyle el telefonu kamerasıyla kaydedildi. Çekilen videolar elan sonra tatilciler yoluyla toplumsal medyada paylaştı.

Görüntülerde elinde dek ile balığın yanına mevrut benzeri yaşama, balığın kafasına tokat attıktan sonradan peşi sıra her an kuyruğundan yakaladı. O kişinin balığı henüz sonradan kıyıya çıkarttığı öğrenildi.

HENÜZ ÖNCEKI TIRMIKLA SALDIRILMIŞTI

Marmaris’te yaklaşık 1,5 ay önce denizde yüzenlerin arasına gelen ve görüntüsü ile köpekbalığı zannedilen Akdeniz zarganasına tıpkısı gönül tırmık ile saldırmıştı. Olayın arkası sıra yapılan bilgilendirmede Akdeniz zarganasının insanlara zararının olmadığı anlatım edilmişti.

Share: