Bakir atanacak 15 bin öğretmenin yarısı İstanbul’a verilecek

Cumhur Reisi Erdoğan, ‘Son adına 15 bin kullanılmamış hoca ataması ile ait proses devam ediyor. Atamada ağırlığı 7500 yıpranmamış hoca ile İstanbul’a vereceğiz.’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kol toplantısında gâh açıklamalarda bulundu.

Yıpranmamış alınacak öğretmenler konusuna dahi değinen Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde:

15 BİN SARIKLI ATAMASI

7 yıl aradan sonraları MEB şurasını topladık, makro kararlar makbuz. Bu kararlar eğitimde okazyon eşitliği, mesleksel eğitimin güçlendirilmesi çalışmasında bize kez gösterecektir. Imdi ülkemizdeki 251 OSB’nin tamamında mesleki eğitim merkezleri faaliyete geçmiştir. Iz liselerimizde üretilen ürünlerden biri bile hızlı antijen kitidir. Bu kitin kullanım onayı alındıktan bilahare okullarımızda uygulamaya sokulacaktır. Okullarda kitabevi kurulması amacıyla kütüphanesiz ekol kalmayacak programı başlattık. Bu ayın böylece bu izlence tamamlanacak. Son olarak 15 bin yıpranmamış hoca ataması ile ait proses devam ediyor. Atamada ağırlığı 7500 yıpranmamış sarıklı ile İstanbul’a vereceğiz.

Dünyamız serencam iki yıldır koronavirüs salgını ile savaş ediyor. Avrupa ülkelerinde yeniden kapanmalar başladı. Tığ zinde sağlık sistemi ve ferah telkih oranı ile bu süreci oranla şen geçiriyoruz. Aşıyı kendimiz sezmek üzere teferruatlı süredir çalışıyorduk. Kadro toplantımızdan bilahare inşallah bu konudaki bu müjdeyi faal bağlantı ile duyuracağız. Şanlıurfa’daki bu forma, bir ayrıksı hamle dahi İstanbul’da atacağımız isim

Share: