Bakanlık, 60 nokta ile çocuk bakım elemanı takanak!

Tarım ve Orman Bakanlığı, İŞKUR üzerinden çocuk bakım alanında eğitim almış, Ankara’da durma fail ve düşük KPSS puanı ile çocuk bakıcısı/çocuk bakım elemanı alımı alacağını açıkladı.

Çocuk bakıcısı/çocuk bakım elemanı alımı Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kreş ve gündüz bakımevi biriminde görev yapacak. Alımı yapılacak personeller Ankara’de görev alacak. Başvuruş şartlarında üstelik Ankara’de ikamet şartı bulunuyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı alacağını duyurduğu çocuk bakım elemanında aradığı şartlarını birlikte duyurdu

2 yıllık eğitim veren Üniversitelerin Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünden çıkışlı olan, sunu birkaç 2 yıl mesleki deneyimi arayan gelgel tarafından “2020 KPSS puanı P93 nokta türünden genişlik az 60 almış doğmak.

18-35 yaş arası koyulmak

*Görevlendirileceği grubun sınıf öğretmeninin denetiminde, sınıf ve aymazlık odalarının temizliği ve çocukların özbakım işlerini yapabilecek olması gerekmektedir.” denildi.

Çoçuk bakım elemanı alımında KPSS şartı olsa birlikte, alınacak olan personeller işçi statüsünde çalışacaklar. KPSS puanı ile yapılacak sıralamanın ardından mülakat süreci olacak ve 2 kişi işe alınacak.

ÇOCUK BAKIM ELEMANI İÇİN BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın çocuk bakım elemanı için İŞSEVIYE üzerinden açtığı kadronun başvuruları bugün itibariyle başladı. Başvurular 13 Eylül 2021 saat 23.59’a büyüklüğünde devam edecek.

Çocuk bakıcısı alımına başaksetmek isteyenler İŞDÜZEY e-Şube sayfasında Ä°LAN NO yazan yere 00006268391 yazarak ilanı bulabilir. Ä°lana başvuru yapabilmek için İŞDÜZEY’a kayıtlı olmanız ve şifreniz olması gerekmektedir.

Tarım Bakanlığı ilanı detayları içmağara tıklayınız

Share: