Bahçeli: Kılıçdaroğlu, Türkiye ekonomisine suikast hevesinden pişmanlıkla dönmelidir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Umumi Başkanı Ihtişam Bahçeli, “Kılıçdaroğlu boyundan şişman, aklının yetmediği, hayalinde de yapamayacağı sözler vermekten kesinlikle uzak durmalı, antrparantez otomobil satışlarını kovculuklar konusu haline getirerek Türkiye ekonomisine suikast hevesinden pişmanlıkla dönmelidir” dedi.

MHP Umumi Başkanı Bahçeli, iç ve aut siyasal gündeme ilgili mukayyet izah yaptı.

Türkiye’nin etkili ve haddinden fazla boyutlu politikalarıyla budaklı durumlara müdahil olduğunu tamlayan Bahçeli, “Söz dinleyen değil, sözü dinlenen; sözü sabık değil, sözünü nâkil, bunu birlikte yürekten, caydırıcı vasfıyla, usta manevralarla, çıdam ve sebatla örülmüş adımlarla, fehamet ve ulus dayanışmasının benzersiz ahlakıyla başaran tıpkı Türkiye gerçeği vardır ve tamlık görkemiyle ortadadır. 29-30 Haziran 2022 tarihinde Madrid’de düzenlenen 32’inci NATO Zirvesi, 19 Orak Ayı 2022 tarihinde Astana formatında gerçekleşen Tahran Zirvesi, sonunda 22 Temmuz 2022 tarihinde İstanbul’birlikte “Hububat ve Araç Maddelerinin Ukrayna Limanlarından Güvenli Sevki Girişimi”nin imzalanarak tıpkı anlaşmaya bağlanması ülkemiz lehine ayrık gelişmelerden takkadak tıpkısı kısmıdır” açıklamasında bulundu.

“Zaho’de masumların canına kast eden atak bir terör eylemidir”

Ukrayna’daki hububat krizinin sonuçlanması adına Türkiye’nin sakil çabalama sarf ettiğinin altını çizen Bahçeli, “İnanıyorum ki, Rusya ile Ukrayna beyninde temelli hal ve sulh ikliminin yeşermesi bile çok tafsilatlı sürmeyecektir. Tahran Zirvesi’nden bire bir devir sonraları Irak’ın Dohuk Vilayeti’nin Zaho İlçesi’nde ayrımsız dere kenarına yapılan kasap terör saldırısıyla, hububat koridoru açılmasının devrisi günü Ukrayna’nın Odessa kentindeki hububat silolarının vurulması kısık benzeri dizgi yerine karşımıza çıkmıştır. Zaho’birlikte masumların canına kast eden atılım tıpkı terör eylemidir. Tertipçileri ve tetikçileri; Türkiye’nin hem terörle mücadelesinden hem dahi lehçe yoğun ve küresel oyuncu olarak sivrilmesinden keyfi kaçan terör, cebe ve çekişme baronlarıdır” ifadelerini kullandı.

“Musul Başkonsolosluğumuza füzeli saldırıyı kim ya da kimler yapmışsa Zaho’ya hücumcu da tıpkı mihraklardır”

Irak Merkezi Hükümeti’ne çağrıda mevcut Bahçeli, “İş birliği kanallarını açık tutarga, diyalog zemininden kaçmadan Zaho katliamının mahfi faillerini Türkiye’yle eşgüdüm halinde ortaya hissetmek mecburiyetindedir. Bilinmelidir ki, hovarda lanetlediğimiz 27 Temmuz 2022 tarihinde Musul Başkonsolosluğumuza füzeli saldırıyı ki ya da kimler yapmışsa Zaho’evet saldıran bile bir mihraklardır. Irak’ın içine gömüldüğü siyasal muvazenesizlik tablosu, dokuz kocaoğlan bulan hükümet krizi, yayılan sokak gösterileri, iş iyice cepheleşmeler, rappadak alev düz yasama kurulu baskınları gerçeklerin tecellisine mani olamayacaktır” dedi.

“Bu ülkenin (ABD’nin Ankara Büyükelçiliği) Ankara Büyükelçiliğinin şehitlerimizle ilişik taziye mesajı paylaşması üstelik tek şeyi değiştirmeye, suçu örtmeye yetmeyecektir”

“CHP-HDP bloğu emperyalizmin zehirli mahsulü, Kandil’in ve Pensilvanya’nın zelil havarilerinden eksantrik tıpkısı molekül değildir” diyen Bahçeli şöyle bitmeme etti:

“CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu’nun yıldırıcı Demirtaş’ın ve Sorosçu Kavala’nın erkin kalmasını sunma iri arzusu kendisine açıklaması Zaho kumpasının Türkiye’deki baskı ajanlarının kimler olduğunu netleştirmiştir. Benzeri teröristin serbest kalmasını özlemek vatana çıyanlık, şehitlerimize taşlama, gazilerimize küfürdür.

Kılıçdaroğlu’nun HDP avukatlığına soyunması, terörist hayranlığıyla soluklanması üstlendiği siyasal etki dikkate alındığında milli asayiş sorunudur. CHP yönetimi HDP’nin peçe takan kripto damarıdır. CHP’ye rey veren vatandaşlarımızın bu alev ve müessir hakikati görmesi ehil oldukları yurt ve budun sevgisinin kaçınılmaz benzeri gereğidir.

Bu ülkenin Ankara Büyükelçiliğinin şehitlerimizle ilgili taziye mesajı paylaşması bile tek şeyi değiştirmeye, suçu örtmeye yetmeyecektir. Bacanak ve müttefik zannettiğimiz ABD’nin sallanan ve sarsılan devlet fotoğrafına bakması, yasasız halde ve yabanlık değerlerini hiçe sayarak mevzilendiği Suriye’nin doğusundan derhal ve ön koşulsuz çekilmesi değme açıdan zorunluluktur. Türkiye ABD’nin 51’inci eyaleti değildir. Türkiye sömürgeleşmiş ayrımsız devlet hiç değildir. Terörle benzeri ve beraber olanlar dahi bizim nezdimizde teröristtir.”

“Kılıçdaroğlu, Türkiye ekonomisine suikast hevesinden pişmanlıkla dönmelidir”

Devleti yeniden nesir ika sözlerinin yarıcı bire bir vesile olduğunu da ekleyen Bahçeli, “Teröre sinyal ve Türkiye düşmanlarına hizmettir. Kılıçdaroğlu boyundan büyük, aklının yetmediği, hayalinde da yapamayacağı sözler vermekten kesinlikle uzak durmalı, ayrıca makine satışlarını kovculuklar konusu haline getirerek Türkiye ekonomisine suikast hevesinden pişmanlıkla dönmelidir” şeklinde konuştu.

Share: