Başkentte firari FETÖ mensuplarına cerrahi müdahale: 13 gözaltı

Cezası kesinleşmiş FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarının güçlükle dışına kanun dışı yollarla kaçmasını sağlayıp, firari örgüt mensupları üzerinden birlikte faaliyetlerini sürdürmeye çalışdakika ve haklarında aranma kararı olan FETÖ mensuplarına yönelik Ankara’da gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 13 şüpheli gözaltına alındı.

Ankara Güvenlik Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi (TEM) ve Ä°stihbarat Birimi ekipleri, terör örgütü FETÖ/PDY’nin firari mensupları üzerinden güncel faaliyetlerine bitmeme etmeye çalışan ve cezası kesinleşmiş diğer firari örgüt mensuplarını kanuna aykırı yollarla mahdut dışına çıkarmaya çalışzaman 13 şüpheliyi tayin etti. Işler için harekete geçarz ekipler, gerçekleştirdikleri eş zamanlı operasyonla şüphelilerin tamamını yakalayarak gözaltına aldı.

Yakalanan şüphelilerinin hepsinin haklarında aranma kararı bulunduğu, 3’ünün cezasının kesinleştiği, 4’ünün duyurulmayan yapılanmada yönetici namına elektrik gösterdiği, 2’sinin duyurulmayan yapılarda meydan aldığı ve diğasker şüphelilerin ise sivil yapılanmalarda sorumlu yerine görev aldıkları öğrenildi.

Share: