Aynı noktada yine dehşet: Tuvalet görevlisini yaktı uyumaya gitti

Karaköy’üstelik, alt geçitteki tuvalette işyar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Tuvaletleri Birimi çalışanı Sıtkı Y., çevredekileri rahatsız ettiği gerekçesiyle uzaklaştırmaya çalıştığı Mehmet A.’nın saldırısına uğradı. Sokakta yaşadığı öğrenilen Mehmet A., Sıtkı Y.’nin üstüne inceltici atıp çakmakla ateşe verdi. Saldırgan Mehmet A., çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, Sıtkı Y. ise hastanede yapılan tedavinin arkası sıra taburcu oldu.

Görüngü, 27 Mayıs 2022’üstelik Karaköy madun geçitte meydan alan tuvaletlerin uğrunda meydana geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tuvaletleri Birimi’nde müteharrik Sıtkı Y. (38), nahoş Mehmet A’nın (29) vatandaşları erinçsiz ettiğini gördü. Bunun üzerine Sıtkı Y. şüpheliyi tuvaletlerden uzaklaştırdı.

Ancak münasebetsiz Mehmet A. 10 an sonra esasen tuvaletlerin bulunduğu yere geldi. Elinde mevcut inceltici şişesini Sıtkı Y.’nin kafasına akilane döken Mehmet A., elan sonra üstelik elindeki çakmakla ateşe verdi.

Başından ve vücudunun bedaheten fazla yerinden yaralanan Sıtkı Y. hastaneye kaldırıldı. Aynasız Mehmet A. ise polisler tarafından yakalandı. Adliyeye çıkarılan ve suçunu akseptans fail nahoş tutuklandı. Adli tababet raporuna bakarak, Sıtkı Y’nin vücudunda ikinci dereceden kederli oluştuğu ve bayağı tıbbi müdahaleyle giderilemeyeceği tespit edildi.

TİNER SİLAH SAYILDI

İstanbul Cumhuriyet Altını Savcılığı’nca hazırlanan iddianamede, sakil Mehmet A.’nın fırlattığı ve yanıcı özelliği bulunan tiner, silahtan sayıldı. Kaka hakkında “Isteyerek yaralama” suçundan 1 sene 6 aydan 4 sene 6 ayak tabanı kadar mapushane cezası istemiyle iddianame düzenlendi. İddianame kabul edilirse kaba İstanbul Temel Ceza Mahkemesinde yargılanacak.

“SAĞA SOLA KÖTÜLÜK VERMEYE BAŞLADI”?

Yaşanılanlara tanık olan esnaf Davut Aydoğan (fotoğrafta), olayın, vatandaşları huzursuz eden Mehmet A.’nın, Sıtkı Y. aracılığıyla uzaklaştırılmasının arkası sıra gerçekleştiğini belirterek, “Ego o çağ lavaboya gittiğimde baktım kim Sıtkı ile Mehmet tartışıyorlar. Mehmet, milletin elini yıkayacağı yerde, lavabonun orada yere uzanmış ortalığı pisletmiş.

Sıtkı birlikte ona ‘kalk hariç çık’ diyor. 1 kez söyledi, 5 nöbet söyledi belki da 10 kat söyledi. Çıkmayınca mecburen aldı, kaldırdı götürdü bunu. Ben birlikte bu tinerciyi tanıdığım amacıyla ‘Sıtkı ilgi et, bu 10-15 zaman sonra saldıracak sana’ dedim. Zira onun huyu öyle. 10 dakikaya kalmadı geldi, sağı solu taşlamaya başladı. Aynalara taş atmaya, sağa sola engel vermeye başladı. Sonradan hariç daha çok; Sıtkı dahi bunun peşi sıra koştu haliyle. Çıkışın ilerisinde boğuşmaya başladılar” dedi.

SITKI’YI YAKTI UYUMAYA GİTTİ

Aydoğan, “Mehmet benzeri meydanlık kuşkusuz olduysa Sıtkı’nın elinden kurtuldu. Tineri Sıtkı’nın üzerine döktü, anide ateşi çaktı. Sıtkı bire bir ecnebi filmlerdeki dublörler üzere alaz topuna döndü. Sonra üzerindeki ceketi çıkardı, alevleri onunla söndürmeye çalıştı.

Ambulans geldi, Sıtkı’yı hastaneye götürdüler Polis Güçleri üstelik Mehmet’i yakaladı. Anca rahat kim, olaydan sonraları gitmiş balıkhaneye, pişkin pişkin uzanmış yatıyor” diye niteleyerek konuştu.

AYNI NOKTADA CİNAYET İŞLENMİŞTİ

Benzeri ast geçitte 4 Teşrinievvel 2020 tarihinde kıya işlenmişti. 2’si eş 4 kişinin yolunu keserek mülk talip ve yerden aldığı kalasla Hüseyin Sezer’in başına vurarak ölümüne neden olan maznun Doğan Akil müebbet dam cezasına çarptırılmıştı.

İstanbul’un sunma ateş parçası ast geçidinde güvenlik kamerası olmadığı belirtildi.

Share: