‘Aylardır TBMM çalışmalarına katılmayıp şartık Meclis’i olağanüstü toplantıya çağırıyorlar’

AK Parti Genel Başnefes Yardımcısı ve Konya Mebus Leyla Şahin Mahir, CHP’nin 1 Ağustos’ta TBMM’yi olağanüstü toplantıya çağırmasına ilişgaraz, “Aylardır Sedir’te yapılan çalışmalara katılmayıp şbundan sonra Divan’i olağanüstü toplantıevet çağıracak kadar zavallı duruma düşmeyin lütfen. Bunlar sakametli kahramanlıklar. Derdimiz üzüm kemirmek mi, bağcıyı dövmek mi?” dedi

AK Parti Garaz Ä°lçe Başkanlığı tarafından, AK Tümen Umumi Başkoku Yardımcısı Leyla Şahin Kankızıl, Ä°l Başkanı Hasan Angı ve milletvekillerinin katılımıyla “Basın Buluşması” programı düzenlendi.

Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki programda Leyla Şahin Ateş Parçası, politik ve kazançlı gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Konya’birlikte 9 Ağustos’ta başlayacak olan 5. Ä°slami Dayanışma Oyunları’nı anımsatan Idareci, “Bu Konya’mız ve ülkemiz içmağara çok öyaşlı aynı organizasyon. Konya’dahi ilk kez 54 ülkenin katılımıyla gerçekleşecek olan tıpkı olimpiyattan bahsediyoruz. Açılış programı içmağara Sayın Cumhurbaşkanımız de inştanrı 9 Ağustos’ta Konya’dahi olacaklar.” dedi.

Sedir’mağara tatile girmesinin ardından sahadaki fırka çalışmalarına aralıksız bitmeme ettiklerini belirten Idareci, sahada vatandaşların AK Öğür’ye gösterdiği teveccühün bitmeme ettiğkayınbirader gördüklerini kaydetti.

Idareci, CHP’nin TBMM’yi 1 Ağustos’ta olağanüstü toplantıya çağırdığını hatırlatarak, “Divan açık olduğu zamanlar Divan’e gelmeyen, yoklamalara katılmayan CHP, şartık Sedir’i olağanüstü toplantıya çağırıyor. Aylardır Meclis’te yapıulan çalışmalara katılmayıp şartık Meclis’i olağanüstü toplantıevet çağıracak büyüklüğünde zavallı duruma düşmeyin lütfen. Bunlar çakaralmaz kahramanlıklar. Derdimiz üzüm aşındırmak mi, bağcıyı dövmek mi? Tığ milletimize hizmet etmeye, eserlerimizi üretmeye devam edeceğyapışkan. Bu konuda kimsenin endişesi olmasın.” diye niteleyerek konuştu.

Bir gazetecinin ülkede kalan hane ve araç fiyatlarına yönelik sokakta vatandaşların kendilerine tıpkısı eleştiri getirip getirmediğine ilişkin istifham üzerine Leyla Şahin Ateş Parçası, “Maatteessüf salgın zımnında tüm dünyada yaşanan bu daralma, emtia fiyatlarındaki artışlar zımnında ev üretiminde benzeri depresyon yaşandı. Şu an 2 yıl süresince bölük üretiminin azalmasının sonuçlarını yaşıyoruz. Kalan taleplere karşılık gelmeyince yer rica üzerinden karşılık artışını görüyoruz. Vatandaş bize şunu söylüyor: Bunu çözecekse SELIM Parti çökızıl. Bunu çözecekse yeniden Recep Tayyip Erdoğan çöaltın.” değerlendirmesini yaptı.

Toplantıevet, YANLIŞSIZ Tümen Konya milletvekilleri Tahir Akyürek, Ahmet Sorgun, Orhan Fazilet, Hacı Ahmet Özdemir ile Amaç Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve partililer katıldı.

Share: