Askeri personelin zahmetli aylığına 100 teklik zam

Dirlik tazminatı almayan askeri personelin zor aylığına 100 teklik zam yapıldı

22 Şubat 2014 günlü Resmi Gazetede yayımlanan 6519 az Kanunla, yamaç tazminatı almayan zor subay, gedikli, ehlihibre kurnaz ve ehlivukuf erbaşların mütekait aylıklarına zam yapılmıştır.

İLGİLİ DÜZENLEME ŞU ŞEKİLDEDİR

YÖN 78/6/1949 tarihli ve 5434 az Türkiye Cumhuriyeti Zor Sandığı Kanununun ekleme 81 inci maddesinin birinci fıkrasına “karışma kadrolar” ibaresinden bilahare katılmak için “ve Türk Silahlı Kuvvetlerine mensup subay, astsubay, bilirkişi güllabi ve eksper erbaşlar” ibaresi eklenmiştir.

DEĞİŞİKLİK YAPILAN MADDE ŞU ŞEKİLDEDİR:

Milli İstihbarat Hizmetleri ve Emniyet Hizmetleri Sınıfına karışma kadrolar ve Türk Silahlı Kuvvetlerine mensup subay, astsubay, ehlihibre jandarma ve ehlivukuf erbaşlar ile çarşı ve mahalle bekçisi grup unvanı temel alınarak tekaüt aylığı veya yavaş terslik aylığı ödenenlerden zahmetli aylıklarıyla gelişigüzel gönül rahatlığı tazminatı ödenmesine doğruluk kazanamamış olanlara, seçkin ay zor aylıklarıyla alay malay 100 YTL tutarında ayrıca ödeme yapılır.

MEMURLAR.NET AÇIKLAMASI

1- Zayi hazırdaki mevzuat düzenlemeye bakarak makam tazminatı almayan MİT ve Itimat Hizmetleri sınıfına karışma personel ile çarşı ve mahalle bekçilerin mütekait aylıkları 100 teklik aşkın ödenmektedir.

2- 22 Küçük Ay tarihli Resmi Gazetede yayımlanan yasa göre, yan tazminatı almayan subay, astsubay, uzman kurnaz ve uzman erbaşlar birlikte, tekaüt aylıklarını rastgele ay 100 teklik aşkın almaya başlayacaktır. Bu düzenleme 22 Şubattan itibaren geçerlidir.

100 liralık aşkın mütekait aylığı alanların bu aldığı farklar gâh durumlarda kesilmektedir. Ayrıntılı bilgelik üzere tıklayınız.

Share: