Askeri personelin nikahı 240 metre yükseklikte kıyıldı

Gümüşhane’nin Torul ilçesinde kâin ve Türkiye’nin yer faziletli içki durum teraslarından biri olan 240 metrelik Torul Pencere Davranış Terası’nda kıyıldı. Tempo terasına görüşme üzere gelen Arap turistler evvel şaşırdı sonradan çiftin mutluluğuna ortak oldu.

Kente sınırlı Torul ilçesinde 240 metrelik yüksekliğiyle Türkiye’nin bildirme faziletli içki durum terasları beyninde evvel sıralarda meydan alan Torul Cam Davranış Terası ilginç tıpkı nikah organizasyonuna hayalet oldu. Eskişehir’bile Çekicilik Kuvvetleri Komutanlığı’nda işyar askeri personel olan Gümüşhaneli Oğuzhan Coşkun ve Eskişehirli eşi Yasemin Coşkun nikahlarının Torul Içki Reviş Terası’nda kıyılmasına karar verdi. Çekicilik Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevli Oğuzhan Coşkun, havacı olduğu üzere nikahının dahi gökyüzüne mümasil ayrımsız noktada kıyılmasını istedi. Yerden 240 metre yükseklikte gerçekleştirilen nikah törenine katılan aileler altlarında uzayıp revan kaş nedeniyle kırgınlık yaşarken, tesisi mülakat üzere mevrut Zenci turistler uçurumun kenarında gerçekleştirilen organizasyonu şaşkınlık içerisinde çökertme telefonlarına kaydetti. Arap turistler daha sonra çiftin mutluluklarına alkış ve tezahüratlarla ortak oldular.

“Pencere Teras’ta nikah esirgememek basit iyicene aynı önsezi”

Türkiye’nin yükseltisi yer faziletli cam azimet teraslarından birinde hakeza tıpkısı nikah kıydığı üzere duyduğu mutluluğu dile getiren Torul Şehremini Cihan Evrim Özdemir, “Bugün çokça güzel ayrımsız birlikteliğe şahitlik ettik. Oğuzhan Ateşli kardeşimiz Eskişehir’dahi Çekicilik Uzman Çavuş namına görev yapmakta. Bugün nikahına şehadet ettik, nikahını kıydık. Sırça Teras’ta nikah kıymak epey iyicene bire bir önsezi. Fellah misafirlerimiz amacıyla birlikte değişik tıpkı etkinlik oldu. Onlar de bu güzel birlikteliğe tanıklık etti. Türkiye’nin yükseltisi sunma yüksek kadeh teraslarından ayrımsız tanesinde nikah esirgememek ve onların da bu duruma şahitlik etmesi bizim üzere mutluluk verici. Şita döneminde çokça ölmüş bire bir mevsim geçirmemize rağmen şu anda büyük bir cıvıltı var. 28 bin ziyaretçi sayısına ulaştık. Tesisimizin açılışından bugüne da noksan milyon ziyaretçiye ulaştık” dedi.

“Havacıyım, nikahım de yüksekte olsun istedim”

Gelgel Kuvvetleri Komutanlığı askeri personeli olmasından dünya nikahının dahi yüksekte kıyılmasını istediğini belirten Oğuzhan Ateşli, “Havacı olmaktan, mesleğimizden dolayı hakeza aynı ortamda nikahımı tahsis etmek istedim, o birlikte yüksekte olsun istedim. Eşim Eskişehir’den geldi, ailesi birlikte burayı çokça zül ediyordu, bu heyecanı yaşamak istiyorlardı. Onlara dahi hem coşku oldu böyle ayrımsız ortamda nikahımızı gerçekleştirdik. Herkese teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Mısır Yasemini Ateşli üstelik “Bizim için çokça heyecanlıydı. Ayrımsız zamanda çokça adamakıllı bire bir nikah töreni oldu. Seçkin özdek çok güzeldi, herkese haddinden fazla teşekkürname ederiz” ifadelerini kullandı.

Share: