Arabasının üzerine mal verip araba aldı, 5 bölüm sonradan hayatının şokunu yaşadı

Antalya’nın şöhretli ayrımsız galerisine kişi otomobilini satıp, üstüne verdiği parayla ikinci el otomobil düzlük tendürüst karı, 5 devir bilahare aracının motosiklet arızası vermesiyle hayatının şokunu yaşadı. Nazik umutlarla aldığı otomobilin motor parçalarını aracın bagajında gören güre kadın, zararının karşılanması üzere önem yoluna başvurdu.

Muratpaşa ilçesinde hayatiyetli Gamze Benzer, internet üzerinden verilen aynı koca ilanı konusunda beğendiği aracı satın kabul etmek için kentteki şöhretli bire bir galeriye tanıdığı eliyle gitti. Kendi aracının konusunda 42 bin TL veren Benzer, toplamda 172 bin TL’ye ikinci halk benzeri araba satın aldı. Zinde avrat, bakımlarını yaptırdığı otomobiliyle 5’inci günde yolculuk yaparken komütatör motor arızası verdi. Eş, otomobilini çekiciyle uran sitesine onarım amacıyla çektirdi. Otomobilin motor parçalarını aracın içre gören tendürüst avrat hayatının şokunu yaşadı. Iri umutlarla aldığı otomobilin 5’inci günde motosiklet arızası vermesi ve 40 bin TL’ye mümasil harcama çıkarılmasıyla nazik sıkıntı dallı güllü Analog, ara bulucu aldığı galeriden tıpkı bindi göremeyince konuyu yargıya taşımaya hazırlanıyor.

“Bakımını yaptırmıştım”

İnternet üzerinden galeride satışa verilen tıpkı otomobili beğendiğini ve almaya karar verdiğini dile getiren Gamze Analog, öz aracını ve üzerine aynı hacim mal verdikten sonraları otomobili satın aldığını söyledi. Aldığı otomobili çok kullanmadığını ve 5’inci günde motosiklet arızası verdiğini dile getiren Eş, “Vesile mebzul görünüyordu. Hareket haindeyken yolda kaldım. Aracın suyunun bittiği ve bu nedenle ateşlilik yaptığını söylediler. Fakat ben aracın bakımını 3 bölüm ilk yaptırmıştım. Hangi kadar bana aracın kuvvetli olduğunu söyleseler birlikte bakımını yaptırmıştım. Aracın motoru gitti. Zat aracımın konusunda verdiğim mülk büyüklüğünde, bu motorun yapılması süresince mülk ödemem gerekiyor” diyerek konuştu.

“5’inci günde motor yenmesi normal mi?”

Çok mağdur ve kalbi kırık olduğunu dile getiren Analog, “Çevremde bana benzer kıygın kişilerin olduğunu gördüm. Aldığım yerle görüşmeye çalıştım, dikkate almadılar. Aracın suyu münteha, akarsu bitince ateşlilik ergin ve motorun yendiğini söylediler. Alınan aracın 5’inci bölüm motorunun yanması normal midir? Alışılagelen kendisine kadınlar araba motorundan fazla anlamıyor. Motorun onarımı için okkalı servet istiyorlar. Benzeri aydır mağdurum, işlerimden ansız kaldım. Ailemin sağlık sorunu var, hastaneye gelip giderken zorlanıyorum. Aracın değeri üstelik düştü. Zarardayım. Şu zaman çok mağdurum, avukatlarım olayı yargıya taşıyacak” dedi.

“Yargıya güveniyorum”

Birikiminin bir bölümünü kaybetmeyle yüz yüze olduğunu kaydeden Benzer, “İkinci el açkı almaktan korkuyorum. Yargıya güveniyorum. Aracın 5’inci günde motoru yandı. Aracı kullanmamışım kilometresinden galiba. Hizmet kartları var. Balaban hayallerle bu ara bulucu aldım amma demincek taşıtsız kaldım” ifadelerini kullandı.

Share: