Araba aldığı oğluna sürpriz yapacaktı, şehit haberi geldi

Pençe- Kilit Faaliyetler bölgesinde yarıcı yıldırı örgütü vasıtasıyla açılan taciz ateşinde bunaltıcı yaralanarak kaldırıldığı hastanede martir olan Gedikli Çavuş Batuhan Şimşek’in (24) baba ocağına kırıcı düştü. Şehidin babası Melik Balkır’in oğluna bugün makine aldığı ve malumat isnat etmek amacıyla aradığında oğluna ulaşamadığı öğrenildi

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bölen yıldırı örgütünün açtığı taciz ateşi sonucu kısık yaralanan Astsubay Çavuş Batuhan Parıltı, kaldırıldığı hastanede şehit oldu. Şimşek’in şehadet haberi, zaman akşam ezanı saatlerinde askeri yetkililer marifetiyle İzmir’in Bornova ilçesindeki baba ocağına verildi. Şehit haberi düzlük yakınları ve mahalle sakinleri evlerine Türk bayrağı astı. Melik ve Ayten çifti, Batuhan Balkır’in üzücü haberiyle nazik tartı yaşadı. Bekar olan şehidin bire bir üstelik kardeşi olduğu öğrenildi.

Şehremaneti ekiplerince martir evine izzetüikram araçları gönderildi ve taziye çadırı kuruldu. Üzüntülü cet Hakan Balkır askeri yetkililerle birlikte taziyeleri kabul etti.

BABASI OTOMOBİL ALMIŞTI

Dayısı Selçuk Celil, eniştesi Kağan Balkır’in oğluna şaşırtı yapacakken üzücü haberini aldığını tabir ederek, “Bugün hangi eyvah ki nısfınnehar saatlerinde haberini aldık. Haddinden Fazla üzgünüz, ne diyeceğimizi üstelik bilemiyoruz. Şehidimiz haddinden fazla ongun bir insandı, vatanına milletine haddinden fazla ahlaksız tıpkı çocuktu, dini bilcümle biriydi. Çevresi eliyle çok sevilen biriydi. Babasının bugün bir sürprizi vardı ona, tıpkısı şalter aldı namına, bugün öğlen telefonla aradı bilgisini atfetmek amacıyla, ulaşamadık. Ne efsus kim şehit olduğu haberini aldık” dedi.

AYNI AİLEDEN İKİNCİ ŞEHİT

Selçuk Ulu, Batuhan Şimşek’in ailenin ikinci şehidi olduğunu dahi bildirdi. Ulu, 1995 yılında amcaları Tekin Celil’yu de tıpkı bölgede martir verdiklerini söyledi. 1995 yılında Osman Pamukoğlu komutasında düzenlenen Ejder Operasyonunda bomba imha uzmanı yerine görev fail Tekin Ulu’nun yarıcı terör örgütünün açtığı keskin sonucunda martir olduğunu aktardı. Selçuk Ulu, “Bu ailemizin ikinci şehidi oldu. Yeri gelse burada üzülmeyeceğiz amma, daha çok canevi bu dayanamıyor. Hepimiz üzere tahakküm, yurt sağ olsun.” dedi.

Martir Batuhan Parıltı’in cenazesinin yarın planlı askeri törenin arkası sıra Gaziemir 15 Temmuz Camisi’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının arkası sıra Kadifekale Gelgel Şehitliğine defnedileceği öğrenildi.

Share: