Ä°nternet reklamlarında, şikayet edilen genel ağ adresi uzantısı ve reklam örnekleri dilekçeye eklenecek

Ä°nternet ortamında gerçekleştirilen reklamlarda, şikayet edilen genel ağ adresi uzantısı (URL ve tıpkı şeklinde) ve gündüz bilgisinin yer aldığı reklam örnekleri dilekçeye eklenecek.

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan Reklam Yerleşmiş Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Radyo ve Monitör Üst Kurulunca vakit kaybetmeden kablolu ortamdan yegâne toprak yayın lisansı olan bölgesel ve evcil yayın lisansı veya izni sunulan kuruluşlar aracılığıyla gerçekleştirilmiş yayınlardaki aykırılıkların yerli düzeyde yapıldığı akseptans edilecek.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca ulusal yayın lisansına topluluk olmaksızın peyk TV, biricik devlet yayın lisansı hariç kablo TV, genel ağ TV ve isteğe bağlı bakım yayın lisansı yahut yayın izni sunulan kuruluşlar aracılığıyla gerçekleştirilmiş yayınlardaki aykırılıkların uydu ortamından yapıldığı kabul edilecek.

Ä°nternet ortamında gerçekleştirilen reklamlarda, şikayet edilen genel ağ adresi uzantısı (URL ve tıpkı şeklinde) ve gün bilgisinin düz aldığı reklam örnekleri dilekçeye eklenecek.

Yönetmelik, 1 Ekim’de yürürlüğe girecek.

Share: