Antalya Büyükşehir Belediyesi birlikte ilk 100’deki adayları eledi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ağustos ayında ilana çıkarak 100 itfaiye eri alacağını duyurmuştu. Belediye yönetimi Teşrinisani kocaoğlan böylece sonuçları açıkladı. Ankara ve Muğla Büyükşehir Belediyelerinde olduğu üzere Antalya Büyükşehir Belediyesinde dahi önceki 100’deki adayların çoğu aday sınavda elendi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 19 Ağustos 2020 tarihinde ilana çıkarak 100 itfaiye eri alacağını duyurmuştu. İlan, yemeden içmeden itfaiyecilikle ilişkin büro mezunlarına başvuru imkanı tanındığı için, müspet bulunmuştu.

Ancak, Büyükşehir Uray yönetimi Teşrinisani kocaoğlan sonunda sonuçları açıkladı. Ankara ve Muğla Büyükşehir Belediyelerinde olduğu üzere Antalya Büyükşehir belediyesinde da önce 100’deki adayların çoğu namzet sınavda elendi.

Aşağıdaki listeden görüleceği amacıyla, sözlü sınava çağrılan 500 adaydan, KPSS puan sıralamasına bakarak önceki 100’birlikte yer alan sadece 14 namzet kazanan yerine açıklanmıştır. Serencam sırada düz düzlük 24 güç ise sözlüde verilen yüksek puanlarla geçmiş 100 kişilik aristokrat listesine konulmuştur. Listenin en üst sırasında, 490. yerine saha alan tıpkısı aday, 65 KPSS puanına karşın namzet ve kılgılı sınavdan verilen faziletli puanlarla 9. amiyane Kazanan listesine girmiştir.

Ankara Büyükşehir ve Muğla Büyükşehir’den sonra Antalya Büyükşehir’da yaşanan bu olay, mülakat konusunda, kuvvet veya muhalefetin ayırt etmediğini, gücü eline geçirenin zat adamlarını almaya bitmeme ettiğini bu nedenle anne aykırılık partisi liderinin ağzından bile balkon olsa “mülakatları kaldıracağız” türü söylemlerin inandırıcı bulunmadığını göstermektedir.

Mansur Okkalı, ilk 200’dahi saha alanların dörtte üçünü elendi Muğla Büyükşehir, 53 KPSS puanlı adayları itfaiye eri olarak aldı

Share: