Anneannesinin koluna el atan çocuğa adli para cezası

İzmir’de annesinden artan evin paylaşımı üstüne tartıştığı anneannesinin koluna ağırlık atan 15 yaşındaki çocuğa murafaa nakdî ceza verdi

İzmir’de, ölüm fail annesinden bırakıt mütezayit habbe paylaşımı konusunda tartıştığı anneannesinin koluna tahakküm attığı gerekçesiyle hakkında dava açılan 15 yaşındaki çocuk, 1500 teklik adli mülk cezasına çarptırıldı.

İzmir’de aktif 15 yaşındaki K.K, annesinin 2021 yılında ölüm etmesinin arkası sıra annesinden küsurat evde teyzesiyle yaşamına devam etti.

Verese beyninde meydan kayran anneannesiyle habbe paylaşımı konusunda anlaşamayan K.K, bazen dayısı ve anneannesiyle bu konuda tartıştı. Geçen yıl ağustos ayında torununun oturduğu eve bırakıt paylaşımı için mevrut anneanne H.Ç, evde oturan kızı ve torunlarıyla düşmanlık etti.

Ayvaz torunu K.K’nin koluna yumrukla vurduğunu ve yüzüne tükürdüğünü öne süren anneanne, hastaneden zedelenmek raporu alıp şikayetçi oldu.

Yürütülen soruşturma kapsamında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, bala için, “üstsoya, altsoya eşe yahut kardeşe karşı kasten cerh” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar dam istemiyle ülkü açtı.

İzmir 1. Yavru Mahkemesi’nde tanıdık davada, anneanne H.Ç’nin hastaneden alınan raporuna bakarak sol omzunda ödem oluştuğu belirtildi. Daha önceki cürüm kaydı sıfır K.K, yargılandığı davada, bırakıt dolayısıyla çıkan tartışmada sinirlerine hakim olamadığını söyledi.

Murafaa, çocuğu 1500 lira adli mal cezasına çarptırdı.

– “Yavru olması nedeniyle ceza alt sınırdan verilip paraya çevrildi”

Şikâyetçi avukatı Cenup Çağatay Katışıksız, AA muhabirine, ev içi ivinti olaylarının cezalandırılmamış kalmadığını belirtti.

Bu model durumlarda ağızsız kalınmaması gerektiğini vurgulayan Sili, “Türk toplumu olarak büyüklerimize saygımızı ve şüphesiz davranmamız gerektiğini ve ölçülerini fark etmemiz kocaman. Bu şekilde anneannesine vuran bire bir torunun bu davranışını ayn ardı buyurmak tür değil. Müvekkilin talebi doğrultusunda, yaşanan mağduriyetini mahkemede dile getirdik. Çocuk olması nedeniyle ceza ast sınırdan verilip paraya çevrildi.” dedi.

Share: