Ankara’da üniversite tanıtım günleri başlıyor

Altındağ Belediyesi tarafından, Başşehir Ulus Bahçesi’nde gerçekleştirilecek Üniversite Tanıtım Günleri’nde 80’den aşkın fehamet ve vakıf üniversitesi saha takanak.

Üniversiteler Altındağlı gençlerin ayağına geldi. Bu yıl YKS sınavına girip yeğleme yapmaya türe kazanan gençleri bilgilendirmek ve karar verme süreçlerini kolaylaştırmak için “Üniversite Tanıtım Günleri” organize edildi. 22-24 Temmuz tarihleri arasında Başşehir Kavim Bahçesi’nde gerçekleştirilecek “Üniversite Tanıtım Günleri”nde, 80’den çok üniversite bire bir araya ati. Söyleşilerin, yeğleme rehberlerinin ve birbirinden eğlenceli mukavemetli çok aktivitenin kayran alacağı aktiflik, gençleri eğlendirmekle kalmayıp, tercih sürecinde yollarını aydınlatacak. 3 gün sürecek etkinlikte, gençleri ayrımsız üstelik sürpriz bekliyor. Müstehap müzik grubu Gripin, 23 Orak Ayı akşamı saat 21:00’de Başşehir Kavim Bahçesi’nde manzara alacak.

“HAYIRLISI NE Ä°SE, O OLSUN…”

Altındağlı gençlerin karar sürecine yüklenmek amacıyla böyle ayrımsız etkinlik düzenlemeye değişmeyen verdiklerini söyleyen Altındağ Uray Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı “Gençlerimizin yıl süresince nasıl çalıştıklarını, ne kadar faaliyet verdiklerini yakından gördüm. Kütüphanelerde çalma döktüler, çalıştılar, başardılar. Şartık değişmeyen zamanı… 80’den aşkın üniversiteyi ayaklarına kadar getirdik. 3 gün süresince detaylıca inceleyip karar verebilirler inşallah… Tüm gençlerimiz içmağara hayırlı olan hangi ise, onun gerçekleşmesini dilek ediyorum. Verecekleri karar, genişlik doğru tercihleri olsun inşcenabıhak…” dedi. Başzaman Balcı, tüm gençleri, 22-24 Orak Ayı tarihleri arasında Başşehir Millet Bahçesi’nde buluşmaya davet etti.

5 ÖĞRENCİYE BURS DESTEĞİ

Üniversite Tanıtım Günleri kapsamında ayrıca, Altındağ Belediyesi standını musahabe ederek gestalt dolduran 5 öğrenciye ise 1 yıl süresince aylık 500 TL burs imkanı verilecek. Burs kazanan öğrenciler çekilecek kura ile mahsus olacak.

Share: