Ankara İtfaiyesi’nin itfaiye aracı eri alımları başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi yoluyla yıpranmamış itfaiye eri alımı yapılacağını duyurdu. Müracaat sürecinin bitmeme ettiği itfaiye eri alımında adaylar internet adresi üzerinden forma doldurarak başvurularını tamamlıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne sınırlı Ankara İtfaiyesi aracılığıyla 150 eskimemiş itfaiye eri alımı yapacaklarını duyurmasının peşi sıra, Ankara İtfaiyesi’ne adaylar Türkiye’nin ciharıyek yanından başvuruda bulundu. Büyükşehir Belediyesi, elektronik ortamda biçim dolduran adayların matlup belgelerle başvurularını 12 Kasım 2021 tarihine büyüklüğünde Atatürk Spor ve Işporta Sarayı’nda kurulan müracaat masalarında kabul etmeye devam edecek. Ankara İtfaiyesi, “İtfaiyecilik ve Ateş Güvenliği” ya da “Sivil Defans ve İtfaiyecilik” dolay lisans programlarından çıkışlı olan adayları KPSS puanına göre belirleyecek.

Müracaat sonuçları 18 Teşrinisani Perşembe haset Büyükşehir Belediyesi genel ağ adresinden ilan edilecek. Adaylar, 22 Kasım-01 Boşluk tarihleri arasında ise Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Kat Başkanlığı yerleşkesinde namzet ve kullanışlı mülakata çağrılacak.

Share: