Ampute Futbol Milli Takımı Beceri Direktörü Sezmek, Hatay’da gençlerle buluştu

Ampute Futbol Milli Takımı Beceri Direktörü Osman Fark Etmek, Hatay’ın Yayladağı ilçesinde öğrenci ve sporcularla bir araya geldi.

Ekim ayında Türkiye’da yapılan Ampute Ayak Topu Dünya Kupası’nda böke olan milli takımın teknik direktörü Görmek, Yayladağı Belediyesince hars merkezinde düzenlenen “Gençlerle Görüşme” programında futbolculuk ve milli takıma seçilme serüveninden bahsetti.

Başarmak üzere inanmanın önemini vurgulayan Yakalamak, son kazandıkları acun kupasıyla ilgilendiren “Çokça balaban emeklerle bu kupayı kazandık. Sizler bile inanç ile azim ile çalışmaya devam etmelisiniz. On Paralık bozmayın moralinizi. Derslerinizi çalışırsanız, öğretmenlerinizi, esas babalarınızı dinlerseniz sizlerin birlikte başaramayacağı özdek yoktur.” dedi.

Ay-belirtik formayla dünya kupası kazandıkları üzere alımlı olduklarını tamlayan Çıkarmak, “Ailem, öğretmenlerim bana bilcümle şurası söylerdi; ‘Ülkene, vatana, millete berceste bir döl olasın.’ Çok şükür bunu başardık.” diye konuştu.

DOĞRU Parti Hatay Saylav Sabahat Özgürsoy, Ampute Milli Takımı’nın başarısını gururla izlediklerini tabir etti.

Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Mavi birlikte bu mücadele ve azmin gençlere örnek olmasını talep ederek bundan ahir şampiyonalar amacıyla Yararlanmak’a ve milli takıma başarılar diledi.

Belediye Başkanı Mehmet Yalçın ise azim ve inançlarıyla Türkiye’ye dünya kupasını getiren Ampute Milli Takımı Teknik Direktörü Fehmetmek’ı ilçede ağırladıkları için çokça bahtiyar olduklarını söyledi.

Gençlerin bunaltıcı ilgisiyle karşılaşan ve soruları cevaplayayan Derk Etmek, öğrencilere nasihatlerde bulundu.

Öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Ihata Etmek, eşkal imzaladı.

Program böylelikle Yayladağıspor Kulübü yoluyla Çakmak’a takımın forması bağış edildi.

Buluşmaya Cumhuriyet Başsavcısı Fert Kara ve AK Fırka İlçe Başkanı Doğan Gürlen de katıldı.

Share: