Ä°lan edilen kadroların tamamında adaylar tanım edildi

Malatya Turgut Özal Üniversitesinin sözleşmeli personel alımlarının tamamında alınacak adayları tanım eden sertifikalara kayran verilmiştir.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Ä°nönü Üniversitesinden bölünerek 7141 sayılı Kanunla Malatya’bile 2018 yılında kurulmuş bire bir kerem yükseköğretim kurumu namına faaliyetlerine devam etmektedir.

Ä°lgili yükseköğretim kurumu kurulduğu günden bugüne kadar lazım akademik personel alımlarında gerekse sözleşmeli personel ilanlarında adayları tarif eden şartlara düz vermekte, boyut böyle olunca kamuoyunda sürekli gündem olmaktadır. Yakın aynı zamanda günahsızlık görevliliğinden öğretim görevlisi olarak atanan kişi bu işmağara üniversitelerde zirvesi olmuşdevir.

Eş görün kim değme denetim olmadığı sürece bu tür ilanların biteceği yoktur! Aksine her geçen gün ölçüsü dahi kaçmaktadır.

Örneğmağara, ilgilendiren üniversite tarafından 18 Aralık 2021 tarihinde zar edilen sözleşmeli personel kadrosunda adayları tanım eden sertifikalara saha verilmiştir. İşte onlardan bazıları:

-Endüstri Tipi Kendir Yetiştiriciliği Kursu Sertifikasına Iyesi Olmak

-Kapalı düzlem çalışanlarına yönelik dirim bilimsel ve kimyevi güvenlik kursu sertifikasına sahip olmak,

-Güvenlik Görevlilerine Yönelik Risk, Kriz ve Kıyamet Yönetim Kursu Sertifikasına Sahip Olmak,

-İş Dünyasında Örgütsel Davranış, Ruhsal Gerilim Yönetimi ve Önderlik Kursu Sertifikasına Sahip Olmak,

-C# Programlamaya Giriş Sertifikasına Iyesi Olmak,

-Google Dokümanlar Kullanım Sertifikasına Iyesi Olmak,

-İleri Idarehane Uygulamaları Sertifikasına Sahip Olmak (Word, Excel, PowerPoint Vb.)

Ihtimal bu mecradan onlarca kez yazmamıza rağmen nereden alındığı da anlaşılan olmayan sertifikalarla insanlar çok düşük KPSS puanlarıyla vazifeli yapılmaya bitmeme etmektedir.

Merkezi alımın her an azaldığı, sözleşmeli personel alımlarının ise bilakis giderek yaygınlaştığı bugünlerde doğruluk ve hukuka sığmayan ilanlara kimesne tarafından dur denmemesi örselenen hak ve değim kavramlarını daha bile zedeleyici bire bir boyuta dönüştürmüştür.

Share: