AK Partili İl Başkanı’nın askeri törenle karşılanması için Valilik’ten izah

Tunceli Valiliği, basına ve sosyal medyaya yansıyan Çemişgezek ilçesindeki Gedikler Güllabi Karakol Komutanlığı ziyareti görüntüleriyle ait izah yaptı.

Valilikten yapılan açıklamada, 27 Temmuz’da basına ve toplumsal iletişim araçları platformlarına yansıyan Çemişgezek ilçesindeki Gedikler Güllabi Devriye Komutanlığı ziyareti görüntüleri ile ilgili kendisine konunun kamu yönleriyle araştırılması için Valilik vasıtasıyla muktezi işlemlerin başlatıldığı belirtildi.

Konuyla ait SELIM Parti İl Başkanı Sercan Özaydın ise içtimai medya hesabından yaptığı açıklamada, 20 Temmuz’da başlayıp 7 aktarılma süresince Çemişgezek ilçe merkezi ve 34 köyün tamamını mülakat ettikleri aynı izlence gerçekleştirdiğini belirtti.

Teröristlerce 1993 yılında şehit edilen 8 kişinin kabirlerini izlence kapsamında 27 Temmuz’da musahabe ettiklerini tamlayan Özaydın, “Akabinde bölgenin ve Aliboğazı mevkisinin emniyetinden sorumlu kalekolumuzu uray başkanımız, kaza başkanımız ve teşkilatımız mensuplarının katılımlarıyla ziyaret ederek Tunceli’mizin huzuruna olan katkılarına ve kahraman vakarlarına teşekkürlerimizi sunarak ayrıldık. Bu ziyaretimiz neşrinde kalekol komutanımıza makamlarında gerçekleştirdiğimiz ziyaretin akabinde kalekolumuzdan ayrılırken kalekol komutanını muntazır alp jandarmamızı ve asayiş korucusu kardeşlerimizi de konuşma ederek zaten faziletli olan moral ve motivasyonlarına desteğimizi paylaştık.” ifadelerini kullandı.

Bu temaslar esnasında paylaşılan fotoğraflara dayalı jandarmanın faziletli şeref ve onuruna, tarih süresince tekmil dünyaya örnek reşit gösterişli disiplinine yersiz tek bildirişim biçimi olmadığını anlatım eden Özaydın, şunları kaydetti:

“Kalekolumuzdan ayrılırken, alelacele arkamda belediye başkanımızla gelen kalekol komutanımızı yoklamak amacıyla ayrımsız dakika duraksadığım esnada, kalekol komutanını bekleyen jandarmamızın alınmış tıpkı kaynak kesitinin, DOĞRU Partimizin her daim tevazu ve samimilik şiarıyla sürdürdüğü meydan çalışmalarını örselemek ve alp jandarmamızı yazmak isteyen muhtemelen odaklarca tezvirat malzemesi kendisine kullanılması asla kabul edilemez. Askeriye vazifesini Güneydoğu’da (Şırnak/Cizre) subay yerine tamamlamış, mufassal müddet ululuk memurluğu ve yöneticilik tecrübesine ehil bir doktor ve taşıdığı politik unvanın bilincinde benzeri can yerine bu üzere rapor ve yakıştırmaların merkezine çekilme istencini tek şekilde akseptans etmiyorum. Tunceli’birlikte finiş noktasına gelmiş terörist unsurlar karşısında balaban ordumuzu yaşlandırmak amacıyla ince süredir yapılan haberleri ve müsebbiplerini kınıyorum. amma velakin AK Tümen Tunceli Teşkilatımızın kaza kaza, köy köy, karı karı, bap başlık ziyaretlerle sürdürdüğü yer çalışmalarımızın heyecan ve motivasyonunu bu ve bir dalavere propagandalarla akamete uğratma hevesinde olan hiçbir odağı ve örgütü asla dikkate üstelik almayacağımızı tam kamuoyunun bilgilerine yeryüzü ederim.”

Share: