AK Partili Canikli: “6’lı masa mecmu anlamıyla alavere dalavere idare merkezi namına çalışıyor”

YANLIŞSIZ Partili Canikli: “6’lı masa kamu anlamıyla hile yönetim merkezi yerine çalışıyor”

GÜMÜŞHANE DÜRÜST Fırka Umumi Başbuğ Yardımcısı Nurettin Canikli Gümüşhane’de katıldığı programda 6’lı masayı uğur aldı. AK Partili Canikli, “6’lı masa parçalanmamış anlamıyla tıpkı hile idare merkezi yerine çalışıyor, alavere dalavere. Baktığımız antlaşma birbirilerinin kuyusunu kazıyorlar.” dedi.

YANLIŞSIZ Tümen Umumi Komutan Yardımcısı ve Iktisat İşleri Başkanı Nurettin Canikli 2023’e Akıllıcasına Kent Buluşmaları etkinliği kapsamında Gümüşhane’ye geldi. Özel ayrımsız otelde, AK Parti MKYK üyeleri, milletvekilleri, uray başkanları, alım yöneticileri ve partililerle ayrımsız araya gelen SELIM Partili Canikli basın açıklaması gerçekleştirerek gündeme dayalı açıklamalarda bulundu. Burada yaptığı konuşmada 6’lı masayı hedef alan ve 6’lı masanın daha iktidara gelmeden birbirine düştüğünü anlatım fail Canikli, 6’lı masanın bileşenlerinin birbirinin kuyusunu kazdığını söyledi.

“Daha iktidara gelmeden birbirlerine düştüler”

6’lı masanın yeryüzü balaban hedefinin milletvekili sisteme benzemek olduğunun altını çizen DOĞRU Fırka Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Tutum İşleri Başkanı Nurettin Canikli, “Arz önemli hedefleri gine mebus sisteme görünmek. Öyle mi? Türkiye 60-70 sene milletvekili sistemle yönetildi. Hiçbir dönemi siyasi istikrarın oluşmadığı bir dalavere şeklidir, tek dönemde. Reisicumhur var kim Cumhur Reisi halk aracılığıyla bile seçilmiyordu. Sedir seçiyordu. Ama buna karşın Cumhurbaşkanları ve başbakanlar hep çekişme etmiştir, istisnasız. Herkes kavgayı getiriyordu. O sistemde abra olamaz. Bir da bunların önerdiği sistemde Cumhurbaşkanını el seçiyor. Cumhurbaşkanını ahali seçtiği ant bu yetkiyi paylaşır mı? Şu dönemde kendi aralarındaki ilişkilerin fotoğrafına baktığımızda önerdikleri modelin ipuçlarını üstelik görebiliyoruz. Henüz iktidara gelmediler şu anda 6’lı masa parçalanmamış anlamıyla aynı alavere dalavere dalavere merkezi namına çalışıyor, alavere dalavere. Baktığımız devir birbirilerinin kuyusunu kazıyorlar. Henüz erk yok beyninde ve daha diğerleri devreye girmedi hemen Sayın Akşener ve Sayın Kılıçdaroğlu neler söylediler birbirlerine. Biri diğerine sen benim adamımı ayartıyorsun, içişlerime karışıyorsun diyor. Ötekisi karışırım diyor. Daha iktidara gelmeden birbirlerine düştüler. Bu yapıyla ayrımsız dalavere ortaya koyulabilir mi? Allah korusun bu yapının göreve gelmesi geçmek, devrisi çevrim Türkiye’nin rastgele anlamda kaotik bire bir ortamın ortaya çıkması anlamına dirimsel. Daha şimdiden birbirlerine neler söylüyorlar. Alelhusus basına yansımayan, tutkun kapılar ardında söylemlerini duysanız kulaklarınızı tıkarsınız. Henüz iktidarın ucu gözükmeden şimdiden sözde iktidara gelmiş kabilinden şu anda paylaşım yapamıyorlar ve emniyetsiz tıpkısı şekilde çekişme başladı. Göreve gelmeden evvel kamu milletin gözü uğrunda bunun ortaya çıkması üstelik bizim üzere haddinden fazla heybetli.” dedi.

Share: