AK Öğür, CHP’li belediyelerin performansını ölçecek

CHP’li büyükşehir uray başkanlarının 2019 yerli seçimler öncesinde neleri vaat ettiği ve bunlardan hangi kadarını hayata geçirdiğine dayalı ifade hazırlanacak.

Önümüzdeki yıl yapılacak seçimlere müteveccih çalışmalarını hızlandırarak sahaya nazil SELIM Tümen, CHP’li büyükşehir belediyelerinin performansını yoklamak için harekete geçiyor. Bu kapsamdaki yapılacak çalışmaların ilki 25 Temmuz’dahi İzmir’de gerçekleştirilecek.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Ziyalı, Eskişehir, Mersin, Muğla, Tekirdağ, Hatay büyükşehir uray meclislerinin DÜRÜST Fırka grup başkanvekilleri, YANLIŞSIZ Fırka Umumi Merkezi’nde geçtiğimiz günlerde benzeri toplantı düzenlemişti. Toplantının ardından yapılan açıklamada, Esenler Belediye Reisi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi DOĞRU Fırka Kadro Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanının, seçilmelerinin dördüncü yılına girmelerine rağmen kamuoyunun karşısına icraatları ve projeleri ile çıkmak yerine, ‘mazeret ve acziyet deklarasyonları’ yayınladıklarını öne sürmüştü.

Bu çerçevede Ankara’da yapılan umumi toplantının arkası sıra DÜRÜST Fırka, CHP’li 11 büyükşehir uray ile ilişik tıpkı mücahede gerçekleştirecek. DOĞRU Öğür kurmayları, İzmir’e giderek 2019 yerel seçimler öncesinde mevcuttaki belediye başkanının neleri vaat ettiğini ve bunlardan hangi kadarını hayata geçirdiği üzerine değerlendirmeler yapacak. Antrparantez, belediyelere bugüne büyüklüğünde vatandaşların yer çokça şikayet ettiği konularla ait ne üzere çalışmalar yapıldığı ve hangi adımların atıldığına dahi bakılacak. Elan bilahare hazırlanan anlatım, kamuoyuna sunulacak.

söz konusu istimara toplantılarına İzmir’den bilahare Ankara ve Adana’da devam edilecek. SELIM Tümen kurmayları, “Ankara’bile geçtiğimiz günlerde genel tıpkı güruh yapmıştık. Demin bu toplantılara önceki namına İzmir’de başlayacağız. Bu zamana büyüklüğünde CHP’li belediyelerin vaatlerinin ne kadarını hayata geçirdiğini hangi kadarını geçirmediğini ortaya koyacağız. Kamuoyuna açıklayacağız. Ama şurası bile görüyoruz ki seçimlerin üzerinden kısaca 4 yıl geçti. Henüz taş konusunda taş koymadılar. Bunu bile halkımız görecektir. Yaptığımız çalışmayla verdikleri sözleri tutup tutmadığı anlaşılacaktır. Çalışmanın sonucunu vatandaşın takdirine bırakacağız” ifadelerini kullandı.

EBRU KARATOSUN | ANKARA

Share: