Adalet Bakanlığı, bu kamer personel alım ilanını duyuracak

Doğruluk Bakanı Abdulhamit Gül, adliyelerdeki yazı işleri ve yönetimsel işler müdürleriyule bir araya geldi. Icra Vekili Gül, bu ay sözleşmeli personel ve sürekli işçi alımını duyuracaklarını açıkladı.

Türe Bakanı Abdulhamit Gül, adliyede vazifeli mübaşirden abece işleri müdürüne kamu personelin hız hizmetinde kebir rol aldığını belirterek, “Sizler vatandaşın türe kapısını açan, vatandaşın önce gördüğü, geçmiş sorduğu yetkililersiniz. Sizleri hak idealimizin gerçekleşmesi anlamında cesim yapı taşları yerine görüyoruz.” dedi.

Türe Bakanı Abdulhamit Gül, adliyelerde fariza fail abece işleri ve yönetsel işlemler müdürleri ile videoteyp konuşma yöntemiyle bire bir araya geldi. Burada çalışanların taleplerini dinleyen ve notlar alan Nazır Gül, personele adliyedeki çalışmalarından çevre teşekkürname etti.

Doğruluk kurumlarında fariza yapmanın çokça cesim ve tehlikeli tıpkısı yüklülük gerektirdiğini tamlayan Gül, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yaptığımız ve yapacağımız düzenlemelerin altında yatan temel ümit, adalete erişimin güçlendirilmesidir. Türe teşkilatımızın değerli mensupları adına bu konuda faik tıpkı çaba ve hassasiyet gösterdiğinizi biliyorum. Bayağı büyük tıpkı fedakarlıkla çalışan idarecilerimize ve personelimize buradan selamlarımı, muhabbetlerimi gönderiyorum.”

“ADALETİN ÖZNESİ İNSANDIR”

Adalet Bakanı Gül, insanların adaletle mülakat noktalarının adliyeler olduğuna özen çekerek, adliye çalışanlarının hak kapısını açan ilk eşhas olduğunu vurguladı. Gül, konuşmasına şöyle bitmeme etti: “Devletin temeli adalettir, adaletin temeli ise insandır, kayırıcı türe ve onurudur. Bu, bizim üzere bilinmeyen veya kullanılmamış öğrenilmiş bir öğüt dahi değildir. İnsanı yaşat kim, izzet yaşasın öğüdü bilcümle de bu gerçeğe mum tutmaktadır. Ancak insan türe ve onurunu gözeterek adaleti güçlendirebiliriz, koruyup geliştirebiliriz. Adaletin konusu da öznesi bile insandır.”

“PERSONELİN İHTİYAÇLARINI ÖNEMSİYORUZ”

Türe Bakanı Abdulhamit Gül, konuşmasında türe hizmetlerinin hukuka uygun işlemesinin teminatı olan personelin yargısal işleyişin duygusal damarı olduğunu kaydetti. Gül, “İnsan kaynakları kapasitemizin güçlendirilmesi amacıyla çalışmalarımız yıpranmamış yılda birlikte sürat kesmeden devam edecek. Bu kamer sözleşmeli personel ve sürekli iştirakçi alımını duyurup, bu yıl içerisinde göreve başlamalarını sağlayacağız. Sizlerin ihtiyaç ve beklentilerinizi dikkate alan aynı personel rejimini önemsiyoruz.”

Salgınla mücadele kapsamında adliyelerde önemli düzenlemeleri hayata geçirdiklerini hatırlatan Gül, bu tedbirlerin inceden inceye uygulayıcı doğruluk teşkilatı çalışanlarına teşekkür etti.

Adliyelerde fariza eden müdürler da ilk defa tıpkısı türe bakanının çalışanlarla aynı araya geldiğini belirterek, memnuniyetlerini dile getirdi.

Share: