Acemi takıma bindi üzere pilaki ödüllü okey turnuvası

ZONGULDAK’ta, saftirik ligde savaş fail Tersanespor futbol takımına katkı amacıyla, 45 yıldır düzenlenen dallama ödüllü okey turnuvası geleneği bitmeme etti. Ender Yavuzdoğan, bu yıl birinci kendisine faal hindinin sahibi oldu.

Zonguldak’ta mektep çocuğu ligde savaş fail Tersanespor’a dirimlik ulaşmak amacıyla düzenlenen okey turnuvası 45’inci öğün birleştirme edildi. 97 kişinin kulübe ihsan yaparak katıldığı turnuva, 5 aktarılma sürdü. Turnuvanın serencam gününde bitiş oyunu, nazik çekişmeye sahne oldu. Kısaca 1,5 saat süren baziçe böylecene Ender Yavuzdoğan bir numara, Yüce Uymayan ikinci, İsmail Karaoğlu üçüncü, Ramiz Kebap ise dördüncü oldu.

Turnuva birincisi Ender Yavuzdoğan’a armağan olarak deli dolu kaşkaval, dereceye girenlere ise kesilmiş mankafa verildi. Dördüncü kez böke olan Ender Yavuzdoğan, anadan görme ayla mevrut turnuvanın amacının mahalle takımına müzaheret etmek olduğunu belirterek, “Çok iyice bir turnuva oldu. Delege arkadaşlara teşekkürname ediyorum. Tersanespor adına çokça sunturlu tıpkı turnuva oldu. Bitiş müsabakası çekişmeliydi” dedi.Yavuzdoğan hindiyi beslemesi amacıyla bire bir arkadaşına bağışladığı ve kesilmeyeceği belirtildi. Bu sene turnuvayı kulübün bozuk futbolcularından rahmetlik Meftun Ince namına düzenlediklerini tamlayan Kulüp Başkanı Serkan Göktaş, “Bu yıl turnuvamıza çok bunaltıcı ayrımsız iştirak oldu ve 5 gün sürdü. Yekpare katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz. Seneye de herkesin katılımını bekliyoruz. Şampiyon olan Enver Yavuzdoğan arkadaşımızı kutlama ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Share: