Ä°BB’den Ä°stanbulkart bedellerine yüzde 100’e vasıl remiks

Kentteki otobüs, metro, tramvay, vapur ve metrobüs gibi ulaşım araçlarında kullanıulan Ä°stanbulkart bedellerine yüzde 100’e vasıl oranda bindirim yapıldı.

Ä°stanbul Büyükşehir Belediyesinin (Ä°BB) bugünden itibaren uygulamaya koyduğu zamlı tarifeye göre “Çok Ortaklı Ä°stanbulkart” bedelinde, 25 liradan 50 liraya yükselerek yüzde 100 artış oldu.

Öğrenci, öğretmen ve 60 yaşını dolduranların şişko ulaşımda kullandığı “Ä°ndirimli Kurnaz”, 65 yaş üstü vatandaşlar ile zabıtalar, anneler, engelliler, emniyet hizmetlerinde çalışanlar, basın mensupları, milli sporcular ve sağlık çalışanlarının birlikte kullandığı “Ücretsiz Kart” ile “Gökçe Deneyli” ücretleri, yaklaşık yüzde 72 zamla 35 liradan 60 liraya yükseldi.

Denetleme Kartı 50 liradan 75 liraya, Ada Sakini Kartı 35 liradan 60 liraya, kişveli özel tasarımlı İstanbulkart 40 liradan 60 liraya, Personel ve Stajyer Devam Arama Sistemi Kartı 35 liradan 60 liraya, Araç Kullanım Belgesi Kartı ise 50 liradan 75 liraya çıkarıldı.

Zamlı denk tarifesi Ä°stanbulkart’ın internet sitesine eklendi.

– Şubat ayında yüzde 92’ye vasıl zam yapılmıştı

Ä°BB BELBÄ°M Elektronik Dünyalık ve Ömersiye Hizmetleri AŞ, şubat ayında da Ä°stanbulkart bedellerine yüzde 92’ye varan oranlarda bindirim yapmıştı.

Buna göre, Anonim Ä°stanbulkart yüzde 92 artışla 13 liradan 25 liraya, öğrenci, öğretmen ve 60 yaşını dolduranların toplu ulaşımda kullandığı Ä°ndirimli Kurnaz ile Ücretsiz Anaç ve Gökçe Kart yüzde 75 zamla 20 liradan 35 liraya çıkarılmıştı.

Share: