Ä°BB, zabıta memurluğu sınavına girmeye türe kazananları açıkladı

Ä°BB, 657 sayılı Çap Memurları Kanununa bağımlı olarak istihdam edilecek 278 Zabıta Memuru içmağara ön başvuruları aldı. Sınava girmeye doğruluk kazananlar belirlendi. Yazılı sınav 7 Orak Ayı’da, uygulama sınavı ise 12/7/20216/8/2021 tarihleri arasında yapılacak.

Ä°stanbul Büyükşehir Uray Başkanlığı (Ä°BB), 657 sayılı Fehamet Memurları Kanununa bağımlı adına istihdam edilecek 278 Zabıta Memuru içmağara ön başvuruları aldı. Yazılı sınav, 7 Temmuz 2021 Çarşamba günü Dr. Mimar Haysiyet TOPBAŞ Gösteri ve Konferans Merkezi’nde; aplikasyon sınavı ise 12/7/20216/8/2021 tarihleri arasında Zabıta Dairesi Başkanlığı Zeytinburnu yerleşkesinde (Yenikapı-Atatürk Havalimanı Yer Altı Treni Hattı Zeytinburnu Ä°stasyonu karşısı) yapılacak.

Ä°BB’de münhal bulunan Zabıta Memuru kadroları için 21/6/202127/6/2021 tarihleri arasında, https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda 36 bin 40 kişi başvuruda bulundu. Bunlardan başvurusunu tümler aday sayısı 22 bin 382 olurken, 22 bin 15 adayın şartları taşıdığı tespit edildi.

657 sayılı Şevket Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde ve sınav ilanında tamlanan özel şartlar gereğteferruatlı, 21/6/202127/6/2021 tarihleri arasında elektronik ortamda başvuru yapan adaylar içmağara, 2020 yılı KPSS puanına göre nokta sıralaması (öğrenim düzeylerine göre) zar edilen kadronun 5 katı kendisine yapıldı.

Sıralamaya giren 1386 aday, 7/7/2021 tarihinde yazılı sınava ve 12/7/20216/8/2021 tarihleri arası iş günlerinde yapılacak uygulamalı sınava alınacak.

Bu kapsamda, yazılı sınava davet edilecek namzet listesi (Sınava Girmeye Türe Kazanan Aday Listesi) içmağara tıklayınız.

Sınav, yazılı (çoktan seçmeli test usulü) ve uygulamalı gelmek üzere iki aşamalı namına yapılacak.

Yazılı sınav, 7/7/2021 tarihinde 10.3012.30 saatleri arasında Cerrahpaşa Mahallesi Kennedy Caddesi No: 46 Fatih Ä°stanbul adresinde mevcut Ä°stanbul Büyükşehir Şehremaneti Başkanlığı Dr. Mimar Ayar TOPBAŞ Gösteri ve Görüşme Merkezi’nde yapılacak.

Zabıta Memuru kadroları için uygulamalı sınav ise 12/7/20216/8/2021 tarihleri arasında, Zabıta Dairesi Başkanlığı Zeytinburnu yerleşkesinde (Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı Zeytinburnu İstasyonu karşısı) gerçekleştirilecek. Aplikasyon sınavı parkuru için tıklayınız.

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını dolayısıyla yazılı ve aplikasyon sınavına girmeye adalet kazanan adaylar, sınav giriş belgelerini e-Izzet üzerinden realizasyon edecekler.

Sınava giriş belgesine ulaşmak içmağara tıklayınız.

Uygulamalı sınava girecek adayların, sınav öncesi kabile/kilo ölçümü yapılacağından sınav başlama saatinden sunma birkaç 30 an önce, https://www.turkiye.gov.tr/ adresi üzerinden elektronik ortamda aldıkları Başvuru Formu ile gelişigüzel hazır bulunmaları gerekiyor.

SINAVA GÄ°RMEYE TÜRE KAZANAN ADAYLARIN DÄ°KKAT EDECEĞİ HUSUSLAR

Adaylar, yapılacak yazılı sınav içmağara ilanı dikkatle inceleyeceklerdir. Sınav ilanına ulaşabilmek için tıklayınız.
Aday, sınava girebilmek için SINAV GİRİŞ BELGESİ ile nüfus cüzdanı yahut T.C. Kimlik Kartı yahut geçerlilik süresi dolmamış pasaportunun aslını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
Sınav giriş belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaklardır.
Sınava girerken, üzerinde T.C. Kimlik Numarası yazılı Nüfus Cüzdanınızı veya Türkiye Cumhuriyeti Etiket Kartınızı veya geçerlilik süresi devam eden pasaportunuzu yahut KKTC Kimlik Kartınızı yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Nüfus cüzdanında soğuk işaret basılı olmalı, adayın sınav görevlilerince kolaylıkla tanınmasını sağlayacak güncel aynı fotoğsergen (Sınav günü sınav görevlilerinin sizi fotoğrafınızdan tanıkesim güçlük çektiği takdirde sizi sınava almayabileceğkayınbirader göz önünde bulundurunuz.) ve T.C. Etiket Numarası bulunmalı, pasaportun süresi sınav günü itibarıyla geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk ıstampa veya adayın sınav görevlilerince kolaylıkla tanınmasını sağlayacak güncel tıpkı fotoğsergen veya T.C. Etiket Numarası sıfır (T.C. Etiket Numarası elle veya daktilo ile sonra yazılmış yahut ilave edilmiş olmamalıdır.) nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaportlar akseptans edilmeyecektir. Nüfus cüzdanında fotoğrafın olması zorunludur. Nüfus cüzdanında fotoğrafı sıfır adaylar, sınava alınmayacaklardır. Bu belgelerini bütün yerine yanında bulundurmayan tıpkı aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacaktır. T.C. Kimlik Kartı edinme sürecinde, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen ve kullanılmamış etiket kartları teyit alınıncaya kadar geçerli olan fotoğraflı, imzalı-mühürlü / barkodlu-karekodlu “Geçici Hüviyet Cüzdanı”nin aslı geçerli hüviyet cüzdanı adına kabul edilecektir. Bunların dışında; sürücü belgesi, patika kimlik kartları vb. diğleşker tüm vesaik sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.
Sınava gireceğiniz binayı, bulunak bilgisini gerçeklemek amacı ile sınav gününden genişlik beş altı bir gün önce kesinlikle gidip görünüz. Yazılı sınav merkezinin konumunu görmek içmağara tıklayınız. Uygulamalı sınav merkezinin konumunu görmek için tıklayınız.
Etiket kontrolleri, üst kontrol ve salona yerleştirme işlemlerinin zamanında tamamlanabilmesi için sınav saatinden 45 zaman önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunulması gerekmektedir.
Adayların, Sınav Merkezine girişte yanlarında cep telefonu, gürültülü ve görüntü kayıt cihazı yahut bunlara benzer elektronik eşya bulundurmaları yasaktır.
Kurşun cins, havlu, kalemtıraş, peçete ve şeffaf pet şişe içerisindeki su kurumumuz tarafından temin edileceğinden; hiçbenzeri araç, gereç, içecek ve yiyeceği sınava gireceğiniz binaya getirilmeyecektir.
Sınavınızı tamamladıktan sonraları cevap kağıdınızı ve soru kitapçığınızı (sayfaları mecmu namına) salon görevlilerine tasdik ediniz. Sıra üzerinde bırakılmayacaktır.
Personel alım işleminin diğleşker aşamaları yapılacak sınava ve sonuçlarına bağlı olduğundan sınava katılmamaya yönelik namına hiçbenzeri mazeret kabul edilmeyecek. Sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

Share: