İç ve doğu kesimlerde sıcaklık artacakHaritalı

İç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 adım artacağı, diğasker yerlerde öbuğulu tıpkısı değişiklik olmayacağı anlayış ediliyor.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü tarafından yapılan serencam değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Kuzeydoğu kesimlerin parçalı ve vadi yer çok bulutlu, diğer yerlerin birkaç bulutlu ve açık geçeceği oranlama ediliyor. Rüzgarın, Marmara ile Şimal Ege kıyılarında şimal ve kuzeydoğu yönlerden vadi yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) namına esmesi bekleniyor.

ÇEKICILIK SICAKLIĞI: İç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğleşker yerlerde öbuğulanmış bire bir değişiklik olmayacağı tutum ediliyor.

RÜZGAR: Alelumum şimalli, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da güneyli yönlerden hafif, açıklık sıra mutedil kuvvette, Marmara ile Yıldız Veli kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden saha düz kuvvetli namına (40-60 km/saat) namına eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLÄ° RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara ile Yıldız Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden düz düzlük sağlam adına (40-60 km/saat) adına esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı titiz ve müdebbir olunmalıdır.

Share: