Şehit Yaya Teğmen Civelek akıbet yolculuğuna uğurlandı

Pençe-Kilit Harekatı’nda şehit olan Piyade Teğmen Ömer Faruk Civelek, memleketi Sakarya’da toprağa verildi.

Ömer Faruk Civelek’in (30), Türk bayrağına sarılı tabutu, cenaze aracıyla Glokom ilçesi Gölköprü Mahallesi’ndeki babaevine taşındı.

Helallik alınmasından sonraları Civelek’mağara naaşı, cenaze töreni içmağara Gölköprü Mahalle Camisi’ne getirildi. Şehidin yakınları, burada tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Öğle vakti Ä°l Müftüsü Hasan Başiş tarafından kıldırıulan cenaze namazının ardından ayrımsız müddet külliyen arabasında taşıekmek Civelek’in naaşı, Gölköprü Mezarlığı’nda defnedildi.

Cenaze törenine, Civelek’mağara ailesi ve yakınlarının yanı sıra Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, DÜRÜST Fırka Genel Başsoluk Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Mürtefi Ä°hsan Çetin, MHP Kol Başkanvekili ve Sakarya Mebus Muhammed Levent Bülbül, AK Tümen Sakarya Saylav Recep Uncuoğlu, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Selçuk Kayaç, siyasal partilerin ve sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri, gaziler, polis ve askeri erkan ile vatandaşlar katıldı.

Piyon Teğmen Ömer Faruk Civelek, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde dün bölücü terör örgütü mensupları tarafından açıulan taciz ateşi sonucu şehit olmuştu.

Share: