Üniversite, ALES muafiyetine aykırı ilanlarını düzeltti!

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, ALES muafiyetine aykırı olarak ilan ettiği öğretim görevlisi kadrolarında haberimizden sonra düzeltme yaptı.

29 Ilk Teşrin 2020 tarihli yazımızda, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinin zar ettiği dört öğretim görevlisi kadrosunda ALES muafiyetine aykırılıklar, tıpkısı takım kişveli özel sertifika şartları ile programlara göre ilgisiz bölümlerin düzlük verildiğini ve bundan dolayı söz konusu yükseköğretim kurumu tarafından yeniden değerlendirme yapılmasının yararlı olacağını gündeme getirmiştik.

Söz konusu üniversite tarafından, Muradiye Iz Yüksekokulu Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri Programına ilgili haberimiz üzerine ilan şartlarında düzeltme yapılmıştır. Buna göre, bir numara kadroya başvuracak adaylarda aranan ilgisiz “grafiker tecrübesi” kaldırılarak, programa uygun şekilde “saç bakımı ve güzellik hizmetleri alanı” ile ilişkin bildirme beş altı 2 (iki) yıl birikim aranmıştır. Ä°kinci kadroda ise özel şartlarda değişme yapılmadığından dolayı ALES muafiyeti kaldırılmıştır.

İŞTE DÜZELTME İLANI

Share: