Üniversite 4-B ilanına adayların ‘özgeçmişini’ şart kendisine yazdı!

Gaziantep Üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanında ki özel şartlarına alacağı adayların özgeçmişlerini yazdı!

Hiç arzu etmesek da Kamu kurumlarında ki kişiye özel ilanlar ile personel alımına yönelik haberlerimiz artarak bitmeme etmektedir. Bu noktada yarattığımız farkındalık mağdur kesimde tarafından dikkate alınır iken buna karşın idarelerin vurdumduymazlığı maatteessüf ısrarla bitmeme etmektedir. Ä°darelerin personel alımlarında belirlediği özel şartlar doğrudan sınırlı bir adayı tanım ettiği için, “aynı kişdolgunca bahtiyar fail, binlerce kişongun küstüren” mevcut durumun yarattığı rahatsızlık birlikte gelişigüzel geçyeryüzü gün artmaktadır.

Bu durumun bildirme çok yaygınlaştığı kurumların başında da yükseköğretim kurumları gelmektedir. Üniversitelerin özerk yapısı, personel alım noktasında büyük tıpkısı keyfiyeti üstelik yanında getirmiş, özellikle pandemiyle gelişigüzel sağlık uygulama merkezlerine tahsis edilen sözleşmeli personel kadroları, defalarca gündeme getirmemize rağmen merkezi bir alımla yerleştirme yapılmadığı için yüksek KPSS puanını haiz adayların yerine, üniversitelerin istediği kişencam kılıfına uydurarak almalarına kez açmıştır.

Ortadaki sevgili ve çözüm yolu çok açık olmasına rağmen, merkezi alımı sağlayabilecek üst kurumların bu noktada topa girmekten kaçınmaları dolayısıyla maatteessüf bu türden mağduriyetleri sizlere gurur ayrımı yapmaksızın sunmaya bitmeme ediyoruz ve devam edeceğçepel.

Bu noktada, Gaziantep Üniversitesi tarafından 08 Aralık 2020 günü Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda yer düzlük özel şartlar, ulusal düzeyde aynı ilana çıkmak namına sözde “malumun ilanını” yazmak olmuşdevir.

Üniversite alınacak diğçeri sağlık personeli, ruh bilimci ve sağlık teknikeri alımında şehadetname ve eğitime yönelik birçok vesika istemiştir.

Bu şartları ülkemizde aynı anda taşıyabilen kaç kişi çıkabilecektir? Kendimizi kandırmaktan vazgeçip birçok insanın hayallerini yıçağ bu alımların merkezi alıma çevrilerek kısa vadede çözülmesi yer büyük umudumuzdur.

Share: