Çamlıköy Beğeni Parkı’nda kaybolan genç 8 gün sonra bulundu

Tekirdağ Çamlıköy Beğeni Parkı’nda 8 gün önce ailesiyle gittiği piknikte kaybolan 20 yaşındaki genç, Çatalca’da ormanlık alanda bulundu.

Alıziyan etmek bilgiye göre, 12 Orak Ayı’da ailesiyle kamp fayrap etmek için gittikleri Tekirdağ’ın Saray ilçesindeki tabiat parkında kaybolan Şehmus Ele’yi icat etmek içmağara, AFAD, kurnaz ve güven ile çeşitli sivil sosyete kuruluşlarından oluşzaman ekiplerce yapılan taharri çalışmaları bitmeme etti.

Bölgedeki aramalarını yoğunlaştıran kurnaz ekipleri, genci Çamlıköy tabiat parkına yaklaşık 2 kilometre mesafede, istikrarlı yola yakın Ä°stanbul Çatalca sınırları içerisindeki ormanlık alanda buldu.

Ä°lk görüşmede ormanlık alanda kaybolduğunu belirten Şehmus Ele’nin, elbiselerini, gezmek amacıyla arazide bıraktığını, kendisini birlikte sağlık açısından dolgunca hissettiğini söylediği öğrenildi.

Şehmus Ele, sağlık kontrolü içmağara hastaneye götürüldü.

Buradaki işlemlerinin ardından genç, Çatalca Ä°lçe Kurnaz Komutanlığı’na götürüldü.

– Ä°stanbul Valiliği’nden açıklama

Ä°stanbul Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Tekirdağ Saray ilçesi Kastro Çamlıköy gusto parkına 12 Temmuz’da ailesiyle gelişigüzel kamp yapmaya giden Şehmus Ele’nin, Ä°stanbul’un Çatalca ilçesi sınırlarındaki ormanlık alanda kaybolduğu yönünde ihbar yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Kaybolan vatandaşımızı hatırlamak için jandarma, güvenlik, kenar güvenlik ve AFAD birimlerimizden 800’e yakın personelimizle karadan taharri kurtarma ekipleri, havadan drone, uçyanlışsız, denizden periferi güvenlik unsurları, termal kameralar ve arama köpekleri ile yapılan çalışmalar neticesinde bugün saat 13.00 sıralarında ormanlık alanda bulunmuşcevelan. Sağlık ekiplerimizce yapıulan kontrollerde (Ş.E) adlı vatandaşımızın genel sağlık durumunun gür olduğu belirleme edilmiş ve ifadesi alınmak üzere Çatalca Ä°lçe Uyanık Komutanlığına doğrulama edilmiştir.”

– Olayın geçmişi

Şehmus Ele, 12 Orak Ayı Salı günü ailesiyle pikniğe gittiği Çamlıköy Gusto Parkı’nda, Çatalca ilçesi mülki sınırlarında mütezayit ormanlık alanda kaybolmuştu.

Ailesinin ihbarı üzerine AFAD ve güllabi ile çeşitli sivil kuruluşlardan oluşzaman arama istirdat ekipleri, genci arama çalışması başlatmıştı.

Deniz Boyu Güvenlik uçağı, botlar, AFAD ve güllabi dalgıçları, dronlar, canlı bulaşık izlem ve kadavra köpekleriyle üstelik bindi verilen, yaklaşık 100 kişi ile yapıulan aramalarda, kumsal ve çevresi, ormanlık kayran, patika ve deniz kıyısında çalışmalar yoğunlaştırılmıştı.

Kontrol çalışmaları sırasında gence ilgilendiren kıyafetler, 16 Temmuz’da kaybolduğu belirlenen yerden 4 kilometre uzaklıktaki ormanlık alanda bulunmuştuh.

Share: