Çağlar Söyüncü Times’a konuştuh: 5 ayakyolu salat kılmaya çalışıdeğerlendirme

Ä°ngiltere Premier Lig’da Leicester City forması giyen milli futbolcu Çağlar Söyüncü, Times’a verdiği röportajda özen çeken ifadeler kullandı. Ilgiyle açıklamalarda bulunan milli yıldız, günde 5 koridor namaz kılmaya çalıştığını aktararak Türkiye’da dahi çok sevildiğkayınbirader belirtti

Detaylı yıllardır Avrupa futbolunda Türkiye’yi katakulli eden futbolcular arasında yer alan Çağlar Söyüncü, Times’a konuştuh.

Nakil gündeminde da ismi sıkça Avrupa’nın öyaşlı kulüpleriyle anılan milli futbolcu, geçtiğimiz mevsim beklentilerin altında ayrımsız takat sınırı göstermişti.

Takımı Leicester City’nin birlikte inişli çıkışlı görüntüsü dolayısıyla model tutamayan Çağlar, Premier Lig’dahi toplamda 91 maça çıktı ve 3 gol 1 asistle oynadı.

“TÜRKÄ°YE’DE ÇOK SEVÄ°LÄ°YORUM”

Times’tan Henry Winter’a konuşzaman milli futbolcu, “Türkiye’dahi çok seviliyorum. Altınordu’dan değyer bile Beşiktaş’ta oynayarak gelseydim, beni sadece Beşiktaş taraftarları severdi. Ama zir tomar takımından geldiğim için beni bütün seviyor” dedi.

Altyapı günlerinden bahseden Söyüncü, “11 yaşında evden ayrılmak çok üzücüydü. Geceleri ağlıyordum. Bazı oyuncular antrenmanlardan bilahare evlerine gidiyordu amma biz yurtta 25 kişi kalıyorduk. Tuvaletleri temizliyor, yerleri siliyorduk. Hayatı orada öğrendik” sözlerini kullandı.

“GÜNDE 5 VAKÄ°T NAMAZ KILMAYA ÇALIŞIYORUM”

Ramazan ayında oruç tuttuğunu belirten Çağlar, “Günde 5 çatlak namaz kılmaya çalışıyorum. Ramazan’da ise geçmiş günler yumruk geçiyor fakat Tanrı yardımcı oluyor. Çocukluğumdan beri oruç tutuyorum. Bu hayatımın bir parçası” şeklinde konuştu.

Önceliğinin seçme devir Leicester City olduğunu dile getiren 26 yaşındaki Çağlar, “Leicester City’da kendimi çok geliştirdiğimi düşünüyorum. Bu formayla seçkin devir %100’ümü veriyorum. Leicester City benim içmağara aileden farksız” ifadelerini kullandı.

Share: