826 iştirakçi alımında boş kalan 247 kadro üzere kura çekildi

Tarım ve Orman Bakanlığı, 826 iştirakçi alımı için gereksiz artan 247 kol için ad çekme çekimi yaptı

Ekincilik ve Orman Bakanlığı, 826 iştirakçi alımı amacıyla yersiz kalan 247 ekip için kura çekimi yaptı.

826 İşçi Alımı Kapsamında Yersiz Kalan 247 Kol amacıyla Gerçekleştirilen Ad Çekme Sonucu

Bakanlığımızın dışarlık teşkilatında kayran düz birimlerine 826 iştirakçi alımı kapsamında 16.01.2021 tarihinde noter kurası çekilmiştir. Ancak nahif ismi çıkan asil ve sakıntı adaylardan şartları taşımamaları sebebi ile ataması gerçekleştirilmeyen 247 işçi kadrosu üzere; 29.12.2020-04.01.2021 tarihleri beyninde yayınlanan ilana başvuru gerçekleştiren ve İş-Düzey nihai listesinde kalan adaylar arasından 15.03.2021 tarihinde saat 10:00′ birlikte Ankara 54. Kâtibiadil vasıtasıyla baştan kura çekimi gerçekleştirilmiştir.

Bu kapsamda taşra teşkilatına, 4857 az İş Kanunu kapsamında Noterlik yoluyla çekilen kura sonucu kökten sürme aday namına ad çekme sonucu ismi sâdır adayların göreve start taleplerini içeren başvuruları istihdam edilecekleri yapılış müdürlüklerince alınacak olup göreve başlayabilmeleri amacıyla, aşağıda saha düzlük işlemleri tamamlamaları gerekmektedir.

Asilzade adayların;

Üzeri fotokopisi,

İkametgah belgesi (e- Celal çıktısı geçerlidir),

Adli Sicil Boyut Belgesi (e- Şevket çıktısı geçerlidir),

Askerlik Genişlik Belgesi (Askeriye Şubesi onaylı yahut e-Azamet çıktısı geçerlidir),

Başvurmuş olduğu bulutsuz iş pozisyonu üzere lazım olan tahsil belgesi,

Özel şartlarda belirtilen özge sertifikalar, (İş-Seviye car tarihi itibariyle ilanda kayran düz şartlara sahip olunması gerekir)

Çalışmaya bariyer bir afiyet halini olmadığına dair sağlık raporu, (Biricik hekimden alınacak çalışabilir raporu ile müracaat yapılabilir)

İle gelişigüzel,

En geç 22.03.2021 tarihi himmet saati sonuna kadar başvuruda bulunduğu işyerine başvurma ederek, belgelerini teyit etmeleri gerekmektedir. Belge teslimi bizzat yapılacak olup, bu tarihten sonradan teslim edilen belgeler ile el, kargo, kurye ile yapılan başvurular akseptans edilmeyecektir.

KAPAT X

Doğrulama edilen vesaik müracaatı kabul eden işyerlerince Personel Genel Müdürlüğüne iletilecek olup, Personel Genel Müdürlüğü nezdinde oluşturulan Kura ve İnceleme Komisyonu eliyle incelendikten sonra atama işlemleri gerçekleştirilecektir. Kura sonucu nasıp amacıyla öngörülen niteliklere topluluk olmayan adaylar ile falsolu, aldatıcı yahut yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin nasıp işlemi gerçekleştirilmeyecektir. Kökten Sürme adaylardan referans yapmayanlar ile başvuruda bulunduğu pozisyonda aranan şartları taşımadığı sebebi ile ataması yapılmayanların yerlerine sırasıyla sakınma adaylardan nasıp gerçekleştirilecektir. Sakınım adaylar üzere yapılacak sesli duyuru Personel Umumi Müdürlüğü genel ağ sayfasında antrparantez ilan edilecektir.

İlan, ad çekme neticesinde yerleşmeye hak kazananlar amacıyla tebligat niteliğinde olup, türe sahiplerine ayrıca ihbarname yapılmayacaktır.

İlanen Duyurulur.

Ad Çekme sonucu oluşturulan listeye duyulmak amacıyla lütfen tıklayınız.

Share: