6 yılını dolduran sözleşmeli baytar hekimin ücreti artar mı?

4/B ecir skalasına bakarak sözleşmeli personele bir unvanda beşer yıllık periyotları tamamladığında arttırma tıpkısı artış yapılmaktadır. Bu konuda idarelerin takdir hakkı bulunmamaktadır.

SORU: Ekincilik Bakanlığında 4B veteriner doktor olarak 6 yıldır görev yapıyorum. Itilaf ücretim, bakım sürem 5 yılı geçtiği için fazla hesaplanır mı?

CEVAP: Toplu antant görüşmelerinin uzlaşmazlıkla sonuçlanması konusunda kamu görevlilerinin 2020 ve 2021 yıllarında yararlanacağı finansal ve içtimai hukuk 2019/1 mahdut Amme Görevlileri Hakem Müesses Kararıyla belirlenmiş ve konuya ilişik Değişmeyen 1 Sülale itibarıyla yürürlüğe girmiştir. Kamu Finansal Idare ve Transformasyon Umumi Müdürlüğünün 6 Ev 2020 günlü ve 1 Espas Numaralı Genelgesi ile; şişkinlik farkı birlikte dikkate alınarak 1 Ocaktan flört etmek için mahiye ve ücretlerde yüzdelik 5,49 oranında artım yapılması öngörülmüştür.

Kontratlı Personel Çalıştırılmasına Esasların 3 üncü maddesine göre kontratlı personelin ücreti; vaziyet unvanı, bu unvana ait eğitim bilimi düzeyi, amme kurum ve kuruluşlarında benzeri kadro veya keyfiyet unvanında geçen hizmet süresi dikkate alınarak tespit edilmektedir.

4/B ücret skalasına bakarak sözleşmeli personele bir unvanda insanoğlu yıllık periyotları tamamladığında ilave bire bir artış yapılmaktadır. Buna bakarak tıpkı unvanda altıncı, onbirinci, onaltıncı ve yirmibirinci yıla giren kontratlı personel yüzde 5,49 oranındaki umumi bindirim beraberinde eklenmiş artıştan yararlanacak. Bu konuda idarelerin takdir yetkisi bulunmamaktadır.

Share: