6 parti işe alımlarda kayıtlı sınavın temel alınması konusunda birleşti

CHP, İyi Öğür, Mut Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ile MERHEM Partisi yetkilileri, işe alımlarda yazılı sınavın esas olması, mesleklere göre vacip tanıdık hallerde ise kurumların mülakat yapabilmesi üstüne anlaştı.

CHP, İyi Öğür, Devlet Partisi, Demokrat Fırka, Ati Partisi ile DEVA Partisi yetkililerinin ‘Güçlendirilmiş Milletvekili Sistem’e ilişik yürüttükleri ortak düzentileme kapsamında zaman TBMM’bile düzenlenen toplantıda eş metnin amme idaresi başlığına ilişik kısmı tamamlandı. Toplantıda kamuda liyakat, eşitlik ve şeffaflık konularında asıl ilkeler belirlendi.

nominal esas olacak

Kamuda işe alımlarda kavuşma usulündeki yaşanan sıkıntılar değerlendirilirken, işe alımlarda yazılı sınavın ana olması, mesleklere göre muktezi görülen hallerde ise kurumların buluşma yapabilmesi kararlaştırıldı. Telaki üzere sahne örneği üzerinde duruldu. Bununla ilgilendiren, Dışişleri Bakanlığı, Kaynak ve Aut Tecim üzere kurumlarda görev yapacak kişilerin dubara kabiliyetinin dahi ayn önünde bulundurulması örneği üstünde duruldu. İlke kararına göre kurumların bu konuda öz organizasyon kanunlarına düzenleme yazacağı rapor edildi.

Share: