50 almanak ağacın matkapla delinmesine Belediyeden sormaca

Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi, Özgecan Arslan Meydanı’ndaki lastik ağacı ağacının matkapla delinerek yabancı yön enjekte edilmesi olayıyla ilişik yönetsel anket başlatıldığını açıkladı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, bahis konusu kauçuk ağacındaki kuruma belirtilerinin görüldüğü önce günden itibaren ağacın baştan sağlığına kavuşması için herhangi bir kalem önlemin alındığı ve bilimsel metotlarla otama sürecine başlandığı belirtilerek, “Ağacın tekrar cımbar ödeme yeteneği dikkate alınarak kuruyan dalları budanmış ve budanan art yüzeyleri da aşılama macunu ile kapatılmıştır. Ağacın sahn belirtisi göstermesi şu aşamada sevindirici olup, yeniden eski sağlığına kavuşması amacıyla gayretli çabamız sürmektedir” denildi.

“İdari anket başlatıldı”

Konuyla ilişik şehremaneti bünyesinde derhal idari anket açıldığı ve soruşturmanın halen titizce sürdürüldüğü ifade edilen açıklamada, antrparantez iddialar üstüne adli sürecin devam ettiği vurgulanarak şöyle denildi:
“Öte yandan görüngü mazeret edilerek tamamen politik saiklerle yapıldığı bulutsuz olan saldırılarla belediyemizin yıpratılmaya çalışılması asla kabul edilemez. Bu çeşit fırsatçı yaklaşımların ve siyasi saldırıların kimseye avantaj sağlamayacağı bilinmelidir. Dönme içerisinde çağırma edildiğinde bilgi vermek durumunda olan Tarımsal Hizmetler Ofis Başkanımızın akşam yarısı saat 02.00’birlikte polis güçleri ekiplerince evinde gözaltına alınması, adli soruşturmanın dosdoğru yürütüldüğü konusunda bulut uyandırmaktadır. Göreve geldiğimiz günden bu yana binlerce fidanı toprakla buluşturan, otopark ve yeşil alanlarımıza özenle vekil bire bir şehremaneti olarak sürecin inceden inceye takipçisi olduğumuzun ve güzeşte olduğu gibi bugün ve erte da birlik canlıların belediyesi namına canla başla çalışacağımızın bilinmesini isteriz.”

Share: