4 yaşında, önceki kreş gününde öğretmeninden tokat yedi

Kocaeli’birlikte 4 yaşındaki çocuğa kreşteki önceki gününde öğretmeni yoluyla tokat atıldı. O anlar asayiş kamerasına yansırken, ocak sarıklı karşı şikayetçi oldu.

Fenomen, Gebze ilçesine sınırlanmış Güzeller Mahallesi’nde bulunan kreşte meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, Gürkan Cebeci oğlu Yıldız’i (4) kreşe yazdırdı. 25 Orak Ayı Pazartesi haset kreşe başlayan Kuzey, akşam ailesine, kreşin sahibi olan öğretmenin namına tokat attığını söyledi. Sabahleyin soluğu kreşte kayran familya, konuyu hoca ile paylaştı. Aile azrail kayıtlarını kaldırmak istedi. Düzenlilik kamerasında öğretmenin Şimal’e tokat attığı anlar düzlük aldı. Eş, karakola anbean hoca için şikayetçi oldu. Durumu Gebze Içtimai Hizmetler Müdürlüğü’ne da bildiren ocak, konunun takipçisi olacaklarını anlatım etti. Kreşin kapatılacağı öğrenildi.

“İçimize kurt düştü”
Olayı anlatan Yıldız’in babası Gürkan Cebeci, “Oğlumuzu dün kreşten aldıktan sonraları öğretmeninin vurduğunu söyledi. Bizimde içimize aldanmaz düştü ve kreşe gittik. Kreşte bize, hakeza tıpkısı şeyin olmayacağını söyleyerek, ‘Tığ çocuklara böyle davranmayız’ kabilinden şeyler söylediler. Bende kamera kayıtlarını izlemek istediğimi söyledim. Bunun üstüne oğlunu çağırdı ve almaç görüntülerini açtılar. Azrail görüntülerinde tıpkı kayran yakaladık. Çocuğumuzun yanağını yilbik içerdeki odaya makul gittiğini gördük. Görüntüyü geriye sardığımızda hem kreşin sahibi hem da hoca namına gözüken kadının oğluma vurduğunu gördük. O andan itibaren aramızda sözlü tartışma yaşandı. Ne eşim ne ben kalkıp kadına gelişigüzel fiziki temasta bulunmamak üzere şipşak oradan ayrılıp, şikayetçi olmaya gittik. Şikayetçi olduk, çarpma raporu aldık ve içtimai hizmetlere üstelik durumu bildirip şikayetçi olduk. İlgileneceklerin ve durumu değerlendireceklerini söylediler” dedi.

“Çocuğum uykusunda sıçrıyor”
Yıldız’in psikolojisinin olumsuz yönde etkilediğini anlatım eden Cebeci, “Benim çocuğum tün uykudan sıçrıyor, ‘Baba bana öğretmenim vurdu’ diyor. Ben kuşkusuz bir elan okula götüreceğim? Bu korkuyla gittiği zaman pekâlâ aynı sarsıntı yaşayacak onu düşünüyorum. Tığ 2 gündür eşimle tığ buraya çocuğumuzu kuşkusuz verdik diye niteleyerek kendimizi yiyoruz. Esasta araştırmadık mı, araştırdık. 6 yıldır münhal olması ve refik tavsiyesiyle verdik amma böyle benzeri özdek başımıza geldi” şeklinde konuştu.

“Beynimden vurulmuşa döndüm”
Şimal’in annesi, “Oğlum kayırıcı tarafı dönükken oyuncak fırlatmış. O birlikte tepke yerine tokat attığını söylüyor. Amma videolarda refleks olarak atmadığı görülüyor. Kapının önünde oynayan çocuğa tokat atıyor. Beynimden vurulmuşa döndüm. İçimden ona o büyüklüğünde çok öz ayırmak geçti kim, ama eğer yapsaydım ondan farkım kalmazdı. Şuan adli yerine hakkımı aramaya çalışıyorum. Öğrenir öğrenmez doğrusu kayıtları izlemek istedik. Şansımıza üstelik denk geldi. Olayın yaşandığı odada kameranın olmadığını söyledi ama yine dahi bağlı olmak istedik. Eksiksiz olayın olduğu kısmı gördük. Doğrusu olay ortaya çıkınca defo dilemeye başladı, ‘Paranızı ferasetsiz vereyim’ dedi. Sanki paranın peşindeyiz. Çocuğumun canı yanmış, mal aklıma üstelik gelmedi. ‘Şikayet edeceğim’ dedim ‘Edin, benim üstelik gözümü morarttı sizin oğlunuzun. Köle şikayeti olacağım’ dedi. ‘4 yaşındaki çocuktan mı şikayetçi olacaksınız’ dediğimde ise ‘Evet’ dedi” ifadelerini kullandı.

“Hafifçe dokundum”
Sarıklı Nigar S. ise “Yavru arkadaşlarına çabukluk uygulayıp, oyuncak atınca ‘Çocuğum oyuncak atma’ derken yardımcım ‘Kan akıyor’ dedi. Bende ‘Çocuğum içki akıyor gözüm daha çok, başkasına atsaydın hangi olacak?’ deyip hafifçe dokundum, kameralarda dahi gözüküyor. Temel ‘Şiddet uyguladınız’ diyerek, gözdağı etti. ‘Haberlere vereceğiz, mahkeme vereceğiz’ dedi. Kul ‘Gerekeni yapın, size videoları gösterdim. Çocuğunuza hafifçe dokundum’ dedim.

“Bu lezzetsiz olayın olmasından çok üzgünüm”
Çocukları çokça sevdiğini belirten Nigar S., “Bu lezzetsiz olayın olmasından çok üzgünüm. Ben çocukları çok severim. Beni tümce biliyor. Velililerim de, ‘Hocam arkanızdayız, size iftara atıyorlar. Biz sizi biliyoruz, güvenmesek çocuğumuzu size hayat etmeyiz’ diyorlar” sözlerine ekledi.

Share: