4 Günde 102 terörist öldürüldü

Cizre, Silopi ve Sur’da 4 günde öldürülen terörist sayısı 102’ye çıktı. Örgütün Zap ve Hakurk’taki kampları da alarga vuruldu. Genelkurmay “Operasyonlar kararlılıkla sürecek” mesajı verdi

Şırnak’ın Cizre ve Silopi, Mardin’in Nusabyin ve Dargeçit ile Diyarbakır’ın sur ilçelerinde, hendeklerin kapatılarak barikatların kaldırılması ve teröristlerin temizlenmesi içmağara başlatılan operasyonlar sürüyor. Önceki gün 14 teröristin elan aylak ayla getirildiği Cizre’birlikte öldürülen terörist sayısı 70’e çıktı. 7 terörist yaralı, tıpkısı terörist sağ ele geçirildi. Operasyonda, terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDGH’nin ilçedeki üst düzey sorumlularından ikisi birlikte aylak ayla getirildi. Sur’da bile 16 terörist aylak ağıl getirilirken, Silopi’birlikte 6 ve Dargeçkapik’te işsiz ağıl getirilen 10 teröristle birlikte, öldürülenlerin sayısı 102’ye çıktı. Cizre’dahi teröristler tarafından genellikle patlayıcılarla tuzaklanan barikatların yıkımı sırasında evvel adına çetap güvenliği alınırken ardından bomba imha uzmanları barikatlarda incelemede bulunuyor.

300 HENDEK Ä°MHA EDÄ°LDÄ°

Barikatlardan tuzaklama olmayanlar görüngü namına çağrılan zırhlı iş makineleriyle yıkıldı. Rastgele iki ilçağa kâin 700’e yakın trap ve barikattan 300’ünün imha edildiği kaydedildi. Operasyon kapsamında Cizre ve Silopi’bile terör örgütü üyelerinin bulunduğu alanlarda ilerleyici güvenlik güçleri kontrollü cereyan ediyor. Adliye binasının yakınında teröristlerce yerleştirilen patlayıcıyı belirleme fail güvenlik güçleri halk yapımı patlayıcıyı imha etti.

MEVZÄ°LER Ä°MHA EDÄ°LDÄ°

Genelkurmay Başkanlığı, Irak Kuzeyi Zap ve Hakurk bölgelerinde Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce kullanılan barınak ve silah mevziilerinin düzenlenen hava harekatı ile imha edildiğini açıkladı.

‘KARARLILIKLA SÜRECEK’

Genelkurmay Başkanlığı Basın ve Halkla Ä°lişkiler Daire Başkanlığı operasyonlara ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada bölgede yürütülen operasyonların kamu güvenliği üretim edilinceye kadar kararlılıkla süreceği vurgulandı. Açıklamada, “Öncelik, güvenlik güçlerimizin ve bölgede yaşörtüsüz sivil halkın duygusal güvenliğinin sağlanmasıdır” ifadeleri düzlük aldı.

Share: